Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Najväčší paradox? Slovan môže ostať v KHL

Hokejisti HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|25. feb 2019 o 17:26

Aká bola sezóna Slovana v KHL?

BRATISLAVA. Keď v minulosti zamrzol v zime rybník, zišli sa na ňom chlapci z celého okolia. Nasadili si korčule a zvolili dvoch kapitánov, ktorí si vyberali hráčov.

Raz jeden, potom druhý. Najslabší ostali na koniec. A často končili v bránke alebo na striedačke.

Tento príklad si akoby osvojili aj hokejisti Slovana Bratislava v KHL. V posledných dvoch zápasoch poslali do bránky 18-ročného Michala Vojvodu a na striedačke mu kryli chrbát hráči, ktorí držali lapačku v rukách zrejme prvýkrát.

Ako je to možné?

Jednoducho. Slovan totiž v závere sezóny prišiel o oboch hlavných brankárov. Marek Čiliak si chcel predĺžiť sezónu a odišiel do Komety Brno.

Čech Jakub Štepánek sa pohádal s rozhodcom a poslal smerom k nemu zlomenú hokejku.

Dostal za to trest na päť zápasov a do bránky tak musel ísť mladý Vojvoda, ktorý dovtedy medzi seniormi neodchytal ani jeden zápas.

Široké lakte na ľade? Nie, v kancelárii

Vojvoda pri niektorých zákrokoch ukázal perspektívu. V Helsinkách od Jokeritu však dostal aj gól po strele cez celé klzisko.

Na striedačke bol ako jeho náhradník pripravený kanadský útočník Casey Bailey. Do Slovana prišiel s vizitkou vychýreného strelca. Na ľade to však nepotvrdil. V 45 zápasoch strelil jediný gól.

Kanaďan sa síce navliekol do brankárskeho výstroja, ale do bránky sa nepostavil. Ani počas rozcvičky. Veď prečo by sa dal ostreľovať pukmi a ešte k tomu zadarmo. Aj takéto bizarnosti sa diali v Slovane počas sezóny. A bolo ich ešte viac.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články