Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Ibrahimovičovi záujem z Európy lichotí: Moje miesto je v LA Galaxy

Zlatan Ibrahimovič (vpravo) v drese Los Angeles Galaxy. (Autor: Marcio Jose Sanchez SITA/AP)
SITA|Publikované 7. nov 2018 o 10:21

Švédsky futbalista by si mal aj v nasledujúcej sezóne obliekať dres tímu z Los Angeles.

LOS ANGELES. Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič by si mal aj v nasledujúcej sezóne obliekať dres tímu Los Angeles Galaxy.

Zmluvne je s klubom viazaný aj na ďalší ročník. Avšak ako 37-ročný útočník sám povedal, jeho zotrvanie v tíme MLS bude závisieť od viacerých faktorov.

"Ide o jednoduché želania či požiadavky. Klub a taktiež aj ja máme nejaké predstavy. Určite som plný optimizmu, že sa všetko vyrieši," povedal Švéd, ktorý je v posledných dňoch vďaka skvelej streleckej forme spájaný s možným návratom do Európy.

Hovorí sa najmä o ponukách od veľkoklubov Realu Madrid či AC Miláno. "Záujem z Európy ma teší, mojou prioritou však nateraz zostáva LA Galaxy. Akonáhle mám s nimi zmluvu, som ich hráčom a patrím jednému klubu. Preto som tu," vyhlásil švédsky futbalista.

Galaxy sa v aktuálnej sezóne nedostali do druhého kola vyraďovacej fáze v súbojoch o šampióna MLS. Napriek tomu má Ibrahimovič veľké šance k prevzatiu ocenenia pre najužitočnejšieho hráča MLS.

V základnej časti si počas 27 zápasov pripísal na svoje konto 22 gólov a 10 asistencií. Lepším strelcom bol jedine Josef Martínez z tímu Atlanta United.

Súvisiace články