V krajskom derby futbalovej Niké ligy prehrala Žilina na domácom trávniku s Ružomberkom 1:2.
Liptáci počas týždňa získali ďalšie tri cenné body z ihriska ašpiranta na zisk ligového titulu. Žilinská séria jedenástich duelov bez prehry (z toho osem víťazstiev) skončila pred týždňom v Podbrezovej.
Zverenci Pavla Staňa chceli v zápase proti Ružomberčanom odčiniť nedobrý výkon z Horehronia, no zradila ich efektivita.
Káčer: Chýbala nám efektivita
„Zápas v Podbrezovej nám nevyšiel, neboli sme aktívni, chýbala nám efektivita,“ povzdychol si na úvod rozhovoru žilinský kapitán Miroslav Káčer a pokračoval: „Dnes to bol iný výkon, aktívny, každý z našich hráčov išiel na doraz. Bojovali sme, ale výsledok je rovnaký, dnes nám chýbala efektivita.“
Skúsený hráč MŠK sa vyjadril aj k diskutovanej téme po zápase. Hlavný rozhodca Matej Choreň po intervencii VAR-u neuznal Žiline druhý gól z kopačky Michala Faška, ktorému prihrával Marko Roginič.
Práve ten bol pred gólom faulovaný Oliverom Luteránom (držanie a ťahanie za dres). Zo súboja Chorvát unikol tým, že sa rukou mierne ohnal dozadu a jemne trafil hráča hostí.
„Stalo sa, čo sa stalo, skôr mi vadilo, že sa dlho nehralo. Len sme stáli, hostia prerušovali hru a zase nehráme. Ale sme profesionáli, musíme vedieť na takúto situáciu reagovať. Oba tímy mali rovnaké podmienky, nie je to dôvod na vyhováranie,“ uzavrel Káčer.
Ružomberčania po náročnom súboji v strede týždňa v Bratislave proti Slovanu nemali veľmi čas na regeneráciu, na ich výkone sa to však nepodpísalo. Prvý gól vsietili už v piatej minúte z kopačky Adama Tučného, ktorý využil zaváhanie brániaceho Jána Minárika.
O druhý, rozhodujúci gól, sa postaral Ján Hladík, ktorý prihrávku z rohového kopu pätičkou usmernil k tyči Belkovej bránky. Gól je napokon ako vlastný pripísaný Michalovi Faškovi, radosť to však útočníkovi MFK nepokazilo.
„Pôvodne som chcel loptu iba poslať ďalej za seba, ale zapadla k tyči. Mám z toho veľkú radosť. Proti Košiciam som nepremenil penaltu, potreboval som sa z toho dostať a pomôcť mužstvu. Teší ma, že sa to podarilo,“ vyznal sa po zápase 32-ročný český útočník.
Ružomberok tešia body, ale stále má problémy
Ružomberok získal počas týždňa šesť mimoriadne cenných bodov, s ktorými asi nikto nepočítal. Hostia tak nielenže opustili spodné priečky tabuľky, ale reálne môžu bojovať o pozíciu v hornej šestke tabuľky.
Tréner Ružomberka Ondřej Smetana to na pozápasovej tlačovej konferencii zhodnotil jasne: „Dotiahli sme kondičné resty u niektorých hráčov, ale stále je pred nami veľa práce. Tieto body nám pomohli, potešili nás, ale musíme riešiť viacero problémov, či už s kartami alebo zraneniami našich hráčov.“
Práve zranenie sa podpísalo pod prvé striedanie hostí v zápase, pred druhým polčasom nahradil Dominika Ťapaja v bránke Dávid Húska a pri svojej premiére v drese MFK v Niké lige si počínal výborne.
Dvadsaťdvaročný brankár o debute povedal: „Na začiatku som bol trochu v strese, ale pomohol mi prvý zákrok a najmä to, že som chytil šancu Roginiča, potom už stres opadol. Som veľmi šťastný za tri získané body, verím, že budú na našom konte pribúdať.“
O zdravotných problémoch Ťapaja vedel dlhšie, bol pripravený, že môže ísť do bránky aj od úvodu zápasu, čo však napokon nevyšlo. „Šanca prišla, ukázal som sa a verím, že ligové štarty budú pribúdať,“ doplnil Húska.
Aktivitou na ľavej strane Žiliny tradične hýril Kristián Bari. „Nezachytili sme úvod zápasu, no podarilo sa nám vyrovnať a potom už sme kontrolovali hru. Nezaslúžená prehra, ale aj taký je futbal. Išli sme až do konca za vyrovnaním, ale dnes nám chýbala efektivita. Záver jesene je ťažký, ale na Slovan ideme s tým, že tam chceme získať tri body,“ povedal Bari.
















