28.07.2024 08:30
Deň 2
Minúta po minúte

Bláznivý obrat. Austrálske futbalistky prehrávali už 2:5, napokon vyhrali

Michelle Heymanová sa teší po strelenom góle na 6:5 v zápase Austrália - Zambia na OH 2024 v Paríži. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. júl 2024 o 22:00

Japonky si poradili s Brazíliou.

PARÍŽ. Futbalistky Japonska vyhrali v nedeľnom dueli C-skupiny olympijského turnaja nad Brazíliou 2:1, keď oba góly dali v nadstavenom čase.

Oba tímy tak majú v tabuľke tri body po dvoch dueloch. Austrália prehrávala v "béčku" so Zambiou ešte v 58. minúte 2:5, no gólom Michelle Heymanovej z 90. minúty vyhrala 6:5. Zambii nepomohol ani hetrik Barbry Bandovej.

Japonky nepremenili proti Brazílii v prvom polčase pokutový kop a po zásahu Jheniffer neskôr prehrávali 0:1.

V 92. minúte však kapitánka Saki Kumagajová z penalty vyrovnala a striedajúca 19-ročná Momoko Tanikawaová následne v 96. minúte zariadila triumf svojho tímu parádnou strelou z 30 metrov.

Austrália - Zambia 6:5 (2:4)

Góly: 65. a 77. Catleyová (druhý z 11 m), 7. Kennedyová, 34. Rasová, 58. Mweembaová (vlastný), 90. Heymanová - 1., 32. a 45.+2 B. Bandaová, 21. a 56. Kundananjiová

Gól: 85. Putellasová

Domov»Olympiáda Paríž 2024»Bláznivý obrat. Austrálske futbalistky prehrávali už 2:5, napokon vyhrali