Brémy suspendovali problémového hráča. Nebudeme to tolerovať, znie z klubu

Naby Keita
Naby Keita (Autor: TASR/AP)
TASR|16. apr 2024 o 15:36

Odmietol vycestovať na zápas do Leverkusenu.

BRÉMY. Nemecký futbalový klub Werder Brémy v utorok suspendoval do konca sezóny svojho stredopoliara Nabyho Keitu.

Účastník najvyššej Bundesligy udelil 29-ročnému Guinejčanovi aj "značnú pokutu" po tom, čo v nedeľu odmietol cestovať s tímom na zápas do Leverkusenu (0:5).

Keitovi pred stretnutím oznámil hlavný tréner Ole Werner, že nenastúpi v základnej zostave. Bývalý hráč Liverpoolu následne odmietol nastúpiť do autobusu a namiesto toho odišiel domov.

"Nebudeme tolerovať Nabyho správanie. V ťažkom období pri našej nedávnej forme a dostupnosti mužstva sklamal svoj tím.

Uprednostnil vlastné záujmy pred záujmami tímu. To nemôžeme dovoliť," uviedol vo vyhlásení športový riaditeľ Werderu Clemens Fritz, ktorý dodal, že klub nemal inú možnosť. Informovala o tom agentúra AFP.

Keita v pondelok na Instagrame uviedol, že vždy pracoval profesionálne: "Od začiatku mojej kariéry som nikdy nemal problémy s disciplínou, nech som bol kdekoľvek, a vždy som sa snažil byť vzorom. Nebudem preto akceptovať, aby niekto tento imidž poškodzoval."

Brémy posilnil minulý rok v lete, keď sa mu skončila zmluva na Anfield Road a bol voľný hráč. Pre viaceré zranenia však nedokázal naplniť očakávania a odohral len päť zápasov v Bundeslige. Jeho zmluva platí do roku 2026.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Brémy suspendovali problémového hráča. Nebudeme to tolerovať, znie z klubu