V predkole vyradila Slovan, Haifa si však v Lige majstrov nezahrá

Radosť futbalistov Young Boys Bern v odvetnom zápase play-off Ligy majstrov.
Radosť futbalistov Young Boys Bern v odvetnom zápase play-off Ligy majstrov. (Autor: TASR/ Keystone via AP)
TASR|29. aug 2023 o 23:00

Z postupu sa teší aj portugalská Braga.

BRATISLAVA. Futbalisti tímu Maccabi Haifa, ktorí v 3. predkole Ligy majstrov vyradili Slovan Bratislava, si napokon v milionárskej súťaži nezahrajú.

V dvojzápase play-off síce doma so švajčiarskym Young Boys Bern remizovali 0:0, no odvetu nezvládli a prehrali rozdielom triedy 0:3.

O dva góly sa postarali už v prvom polčase Cedric Itten a vlastným Abdoulaye Sack, po zmene strán pridal ďalší presný zásah Filip Ugrinič.

Uspela aj portugalská Braga, ktorá vyhrala doma 2:1 a v utorkovej odvete aj na pôde Panathinaikosu Atény 1:0. Jediný gól strelil v 83. minúte Bruma.

Skupinovú časť Ligy majstrov si zahrá aj Galatasaray Istanbul.

Turecký klub zvíťazil po góle Angelina v nadstavenom čase nad Molde FK 2:1, pričom v úvodnom súboji triumfoval v Nórsku 3:2.

Liga majstrov 2023/2024 - play-off:

Panathinaikos Atény - Braga 0:1 (0:0)

Gól: 83. Bruma

ČK: 90+1. Juankar (Panathinaikos) po druhej ŽK

/prvý zápas 1:2, postúpila Braga/

Young Boys Bern - Maccabi Haifa 3:0 (2:0)

Góly: 23. Itten, 28. Seck (vlastný), 46. Ugrinič

/prvý zápas 0:0, postúpil Bern/

Galatasaray Istanbul - Molde 2:1 (1:0)

Góly: 7. Icardi (z 11m), 90.+3 Angelino - 66. Hestad

/prvý zápas 3:2, postúpil Galatasaray/

Domov»Futbal»Liga majstrov»V predkole vyradila Slovan, Haifa si však v Lige majstrov nezahrá