Lehota pod Vtáčnikom aj Kalinovo trápili súperov z Niké ligy (Slovnaft Cup)

Futbalisti Lehoty pod Vtáčnikom.
Futbalisti Lehoty pod Vtáčnikom. (Autor: OFK Baník - facebook)
Ivan Mriška|16. okt 2024 o 17:05

Na programe bolo desať zápasov štvrtého kola.

BRATISLAVA. Pohárová súťaž Slovnaft Cup prináša krásne príbehy. Najmä, keď sa malé kluby stretnutú s ostrieľanými profesionálmi.

V stredu sa hralo desať stretnutí štvrtého kola.

V Prievidzi dvetisíc ľudí

Nečakane napínavý zápas sa hral v treťoligovom Kalinove, kde pricestovala Banská Bystrica.

Favorita poslal do vedenia v 40. minúte Martin Rymarenko, domáci však pred odchodom do kabín vyrovnali na 1:1.

Dlho to vyzeralo, že by sa v Kalinove mohli kopať pokutové kopy. Pätnásť minút pred koncom však Banská Bystrica rozhodla o svojej výhre 2:1.

Podobne napínavý duel sa pred vyše dvetisíc divákmi hral aj v Prievidzi, kde treťoligová Lehota pod Vtáčnikom hostila AS Trenčín.

Hostí poslal pred odchodom do kabín Chinonso Emeka, no zo strany Trenčína to nebol najlepší výkon.

Domáci v 72. minúte zaslúžene vyrovnali na 1:1 a mali aj niekoľko šancí na ďalší presný zásah. O výhre hostí však rozhodol v 81. minúte Rahim Ibrahim.

Favoriti idú ďalej

V ďalších zápasoch favoriti potvrdili svoju úlohu. Futbalový sviatok pred takmer dvetisíc divákmi sa hral v Bytči, kde podali domáci sympatický výkon. Spartaku Trnava však podľahli 1:4.

Komárno vyhralo na pôde Hamšík Academy 4:0, Košice si poradili s druholigovou Petržalkou 3:0.

Podbrezová vyhrala v Púchove 2:0 a Michalovce v Šamoríne 2:1.

Slovnaft Cup - 4. kolo:

Bytča - Trnava 1:4

Góly: 43. Pavlík - 4. Ďuriš, 37. Pich, 75. Trello, 77. Corryn.

Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

Hamšík Academy - Komárno 0:4 (0:2)

Góly: 23. Tóth, 30. Šmehyl, 49. Sliacky, 90. Kmeťo.

Snina - Dolný Kubín 1:1 (0:0), na pokutové kopy 2:4

Góly: 68. Guilherme Batista Givigi - 90. Kamladze.

Púchov - Podbrezová 0:2 (0:1)

Góly: 16. Galčík, 77. Juritka.

Petržalka - Košice 0:3 (0:0)

Góly: 55. Faško, 80. Gorosito, 92. Gallovič.

Osrblie - Žilina 0:8 (0:6)

Góly: 4., 43. Iľko, 8., 33., 79. Alijagič, 14. Erick Bile, 40. Mawuena Gidi, 84. Ďuriš.

Lehota pod Vt. - Trenčín 1:2 (0:1)

Góly: 72. Tatar - 45. Emeka, 81. Ibrahim.

Kalinovo - Banská Bystrica 1:2 (1:1)

Góly: 45. Simon Abubu - 40. Rymarenko, 77. Hanes.

Šamorín - Michalovce 1:2 (1:1)

Góly: 47. Leshchynskyi - 15. Linares, 69. vlastný.

Myjava - Lok. Košice 3:1 (1:1)

Góly: 3. Březina, 47., 83. Martišiak - 15. Dapcevic.

Domov»Futbalnet»Lehota pod Vtáčnikom aj Kalinovo trápili súperov z Niké ligy (Slovnaft Cup)