Lukáš Haraslín
Lukáš Haraslín (Autor: AC Sparta Praha)
TASR|6. aug 2024 o 23:06

Slovenský krídelník hral do 72. minúty.

BRATISLAVA. Futbalisti Sparty Praha remizovali v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov s rumunským FCSB 1:1.

Hostí poslal v 61. minúte do vedenia Joyskim Dawa, o vyrovnanie sa postaral v 78. minúte po rohovom kope hlavou Victor Olatunji.

V nadstavenom čase rozvlnil sieť domáci Kaan Kairinen, ale gól po zásahu VAR neplatil pre predchádzajúci faul Martina Vitíka. Slovenský krídelník Lukáš Haraslín hral za českého šampióna do 72. minúty.

Dobrú východiskovú pozíciu si vytvoril Ludogorec Razgrad, bulharský majster zvíťazil v prvom dueli v azerbajdžanskom Baku na domácim Karabachom Agdam 2:1.

V ďalšom stretnutí 3. predkola si dánsky FC Midtjylland poradil s Ferencvárosom Budapešť 2:0. Rakúsky Salzburg zdolal doma Twente Enschede 2:1 vďaka dvom gólom Mauritsa Kjaergaarda. Odvety sú na programe v utorok 13. augusta.

prvé zápasy 3. predkola LM:

Karabach Agdam - Ludogorec Razgrad 1:2 (0:0)

Góly: 65. Juninho - 56. Duarte, 87. Caio Vidal, ČK: 89. Caio Vidal (Ludogorec) po druhej ŽK

Malmö FF - PAOK Solún 2:2 (1:1)

Góly: 28. Jansson, 67. Nanasi - 42. Taison, 75. Baba

FC Midtjylland - Ferencváros Budapešť 2:0 (1:0)

Góly: 17. Buksa, 69. Franculino

Sparta Praha - FCSB 1:1 (0:0)

Góly: 78. Olatunji - 61. Dawa

/L. Haraslín do 72. min, J. Surovčík (obaja Sparta) na lavičke/

Dynamo Kyjev - Glasgow Rangers 1:1 (1:0)

Góly: 38. Jarmolenko - 90.+4 Dessers

OSC Lille - Fenerbahce Istanbul 2:1 (1:0)

Góly: 12. Santos, 90.+ Zhegrova - 80. Kahveci

FC Red Bull Salzburg - Twente Enschede 2:1 (1:0)

Góly: 41. a 85. Kjaergaard - 90.+1 Vlap

Domov»Futbal»Liga majstrov»Radosť v Prahe prekazil VAR. Sparta aj s Haraslínom nevyužila domácu pôdu naplno