Sklamaný útočník Manchestru United Marcus Rashford.
Sklamaný útočník Manchestru United Marcus Rashford. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. apr 2023 o 23:00 (aktualizované 21. apr 2023 o 00:10)

Postup si zabezpečil Juventus Turín.

BRATISLAVA. Futbalisti Manchestru United vypadli už vo štvrťfinále Európskej ligy po tom, ako na pôde FC Sevilla prehrali 0:3. Predtým doma remizovali 2:2.

Zverenci trénera Erika ten Haga si už na štadióne Old Trafford strelili dva vlastné góly a fatálnych zlyhaní sa dopustili aj v odvete v Andalúzii.

V ôsmej minúte skóroval po chybe Harryho Maguira marocký útočník Youssef En-Nesyri a ten istý hráč napokon aj korunoval skazu anglického favorita.

V 81. minúte totiž spravil ďalšiu zo série chýb brankár David de Gea, ktorý neodkopol loptu mimo šestnástky a útočník Sevilly ju poslal do opustenej brány.

Andalúzania sa v boji o budapeštianske finále stretnú s Juventusom Turín, ktorý remizoval v Lisabone so Sportingom 1:1, doma uspel 1:0.

Skvelý výkon predviedol český futbalista Adam Hložek.

Na dva góly prihral, jeden sám strelil a najmä vďaka nemu Leverkusen triumfoval v odvete nad belgickým Royale Union Saint-Gilloise presvedčivo 4:1.

Ďalej ide aj AS Rím, ktorý triumfoval nad Feyenoordom Rotterdam v zostave s Dávidom Hanckom 4:1 po predĺžení, v úvodnom zápase prehral 0:1.

Feyenoord vychádzal na Stadio Olimpico z dobre zabezpečenej obrany a v prvom polčase nepustil Rimanov do vážnejšej šance. Na začiatku druhého dejstva mohol AS zabezpečiť vedenie Lorenzo Pellegrini, no trafil iba žrď.

Domáci pokračovali v aktivite a v 60. minúte po ľavačke Lorenza Spinazzolu zmazali manko z prvého zápasu. Feyenoord v 80. minúte vyrovnal po hlavičke Igora Paixaa, no Paulo Dybala poslal zápas do predĺženia.

V ňom pridali ďalšie góly domácich Stephan El Shaarawy a Pellegrini. AS Rím sa v semifinále stretne s Bayerom Leverkusen, ktorý uspel v Bruseli proti Royale Union Saint-Gilloise presvedčivo 4:1.

Európska liga - štvrťfinále - odvety:

FC Sevilla - Manchester United 3:0 (1:0)

Góly: 8. a 81. En-Nesyri, 47. Badé

/prvý zápas: 2:2, postúpila Sevilla/

Sporting Lisabon - Juventus Turín 1:1 (1:1)

Góly: 20. M. Edwards (z 11 m) - 9. Rabiot

/prvý zápas: 0:1, postúpil Juventus/

Royale Union SG - Bayer Leverkusen 1:4 (0:2)

Góly: 65. Terho - 2. Diaby, 38. Bakker, 60. Frimpong, 79. Hložek

/prvý zápas: 1:1, postúpil Leverkusen/

AS Rím - Feyenoord Rotterdam 4:1 pp (2:1, 0:0)

Góly: 60. Spinazzola, 89. Dybala, 101. El Shaarawy, 108. Pellegrini - 80. Paixao

ČK: 120. Gimenez (Feyenoord)