Topi Keskinen.
Topi Keskinen. (Autor: X/HJK Helsinki)
TASR|16. júl 2024 o 20:46

V prvom dueli doma zaskočil favorita výsledkom 3:0.

BRATISLAVA. Slovenský futbalista Róbert Mazáň si aj so svojím tímom FK Panevežys zahrá 2. predkolo Ligy majstrov.

Litovský klub v utorkovej odvete 1. predkola remizoval na trávniku HJK Helsinki 1:1 a po víťazstve 3:0 v prvom meraní s prehľadom postúpil.

Mazáň odohral celý duel. Ďalším súperom Panevežysu bude poľská Jagiellonia Bialystok.

Kosovský majster FC Ballkani nevyužil náskok 2:1 z pôdy súpera a vypadol po rozstrele s tímom z Andorry UE Santa Coloma.

V riadnom hracom čase sa duel skončil 1:0 pre hostí, keď za domácich si dal v 92. minúte vlastný gól po rohovom kope Walid Hamidi.

V predĺžení najprv skóroval tím z Andorry, no potom Hamidi trafil už bránu súpera a poslal súboj do rozstrelu. Ten sa skončil 6:5 v prospech Santa Colomy, rozhodlo sa v 7. sérii.

Slovinské Celje zvíťazilo nad Florou Tallinn 2:1 a po výhre 5:0 v prvom súboji už čaká na ďalšieho súpera. Bude ním víťaz dvojzápasu ŠK Slovan Bratislava - FC Struga.

Odvetné zápasy 1. predkola LM

HJK Helsinki - FK Panevežys 1:1 (1:1) - prvý zápas: 0:3, postupuje Panevežys

/R. Mazáň (Panevežys) odohral celý duel/

FC Ballkani - UE Santa Coloma 1:2 pp (0:1, 0:0) - 5:6 na strely zo značky 11, prvý zápas: 2:1, postupuje Santa Coloma

Pjunik Jerevan - Dinamo Minsk 0:1 (0:0) - prvý zápas: 0:0, postupuje Dinamo

NK Celje - Flora Tallinn 2:1 (0:1) - prvý zápas: 5:0, postúpilo Celje

Lincoln Red Imps - Hamrun Spartans 0:1 pp (0:1, 0:0) - 5:4 na strely zo značky 11, prvý zápas: 1:0, postupuje Lincoln

Domov»Futbal»Liga majstrov»Dokonal prekvapenie. Litovský klub aj so Slovákom vyradil favorita