Diogo Jota z FC Liverpool.
Diogo Jota z FC Liverpool. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|3. nov 2021 o 22:54

Oslabený Dortmund neudržal vedenie, postúpil aj Ajax.

LIVERPOOL. Slovenský obranca Milan Škriniar svojím premiérovým gólom vo futbalovej Lige majstrov rozhodol o triumfe Interu Miláno v dueli D-skupiny na ihrisku Šeriffu Tiraspol 3:1.

Postup do osemfinále si v stredu zabezpečili hráči anglického FC Liverpool, ktorí v domácom stretnutí B-skupiny zdolali Atlético Madrid 2:0, a holandského Ajax Amsterdam v "céčku" víťazstvom na pôde Borussie Dortmund 3:1.

Oba tímy majú po štyroch kolách na konte plný počet 12 bodov.

Inter zdolal moldavské prekvapenie

Úradujúci taliansky majster sa v "déčku" vyšvihol na druhú pozíciu so ziskom 7 bodov.

Skóre otvoril po zmene strán Marcelo Brozovič, k dôležitému triumfu v Moldavsku však výraznou mierou prispel aj Škriniar. Absolvoval celý duel a v 66. minúte vsietil rozhodujúci zásah, keď sa presadil na dvakrát z dorážky po hlavičke holandského kolegu z obrannej formácie Stefana de Vrija.

Poistku v závere riadneho hracieho času pridal Alexis Sanchez, za domácich v nadstavenom čase skorigoval Adama Traore. Inter ťahal za dlhší koniec v oboch vzájomných súbojoch s prekvapením skupiny a svojho súpera predstihol o bod.

Real Madrid zdolal Šachtar Doneck 2:1 a vďaka dvom gólom Karima Benzemu sa s deviatimi bodmi usadil na čele tabuľky. Šachtar utrpel už tretiu prehru a s jediným bodom okupuje posledné miesto.

Radosť v Anglicku i Holandsku

Liverpoolčania vedeli, že v prípade víťazstva sa už nemusia spoliehať na ďalšie výsledky a od úvodu išli za svojím cieľom. Vedenia sa ujali už v 13. minúte, keď po akcii na pravej strane poslal Trent Alexander-Arnold dlhý center pred bránku, kde ho zblízka usmernil do siete Diogo Jota.

Onedlho si anglický tím vypracoval už dvojgólový náskok, strieľanú prihrávku Alexa Oxladea-Chamberlaina tečoval Sadio Mane. Hostia navyše ešte do prestávky prišli o vylúčeného Felipeho, po zmene strán neuznal VAR obom mužstvám gól pre ofsajd.

Liverpool má so stopercentnou bilanciou aj istotu prvenstva v tabuľke. Na opačnom póle figurujú hráči AC Miláno, ktorí iba remizovali s FC Porto 1:1.

Pre Ajax to dlho na stredajšie postupové oslavy nevyzeralo, hoci v 29. minúte videl červenú kartu domáci obranca Mats Hummels. O osem minút neskôr sa však vedenia ujal Dortmund premenenou jedenástkou Marca Reusa.

Hostia využili početnú výhodu až v 72. minúte zásluhou Dušana Tadiča a obrat na konci zavŕšili Sebastien Haller s Davym Klaassenom.

Borussia na druhom mieste nazbierala šesť bodov rovnako ako tretí Sporting Lisabon, ten si na vlastnom ihrisku poradil s beznádejne posledným Besiktasom Istanbul jasne 4:0.

V A-skupine Manchester City v domácom prostredí zdolal FC Bruggy 4:1 a usadil sa na čele o bod pred Parížom St. Germain, ktorý prišiel v nadstavenom čase o víťazstvo na trávniku RB Lipsko a remizoval 2:2.

Manchester City - FC Bruggy 4:1 (1:1)

Góly: 15. Foden, 54. Mahrez, 72. Sterling, 90.+2 Gabriel Jesus - 17. Stones (vlastný)

B-skupina:

FC Liverpool - Atlético Madrid 2:0 (2:0)

Góly: 13. Jota, 21. Mane

ČK: 36. Felipe (Atletico)

C-skupina:

Borussia Dortmund - Ajax Amsterdam 1:3 (1:0)

Góly: 36. Reus (z 11 m) - 72. Tadič, 83. Haller, 90.+3 Klaassen

ČK: 29. Hummels (Dortmund)

Sporting Lisabon - Besiktas Istanbul 4:0 (3:0)

Góly: 31. a 38. Goncalves (prvý z 11 m), 41. Paulinho, 56. Sarabia

ČK: 90. Josef (Besiktas) po 2. ŽK

D-skupina:

Šeriff Tiraspol - Inter Miláno 1:3 (0:0)

Góly: 90.+2 Traore - 54. Brozovič, 66. Škriniar, 82. Sanchez

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas, strelil gól a videl ŽK/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Liverpool je v osemfinále. Škriniar pomohol zdolať Tiraspol, Parížania zakopli