Dávid Hancko (vpravo) oslavuje gól so spoluhráčmi
Dávid Hancko (vpravo) oslavuje gól so spoluhráčmi (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|2. okt 2024 o 20:43

Holanďania získali v Lige majstrov prvé body.

BRATISLAVA. Futbalisti Feyenoordu Rotterdam si pripísali prvé víťazstvo v ligovej fáze Ligy v ligovej fáze LM. V stredajšom zápase 2. kola triumfovali na pôde Girony 3:2.

Na víťaznom góle hostí sa podieľal slovenský obranca Dávid Hancko, po jeho centri z ľavej strany si dal vlastný gól domáci Ladislav Krejčí.

Feyenoord prehrával od 19. minúty po góle Davida Lopeza, no ešte v prvom polčase dokázal skóre otočiť. O štyri minúty neskôr udrel po štandardnej situácii, keď si dal vlastný gól Yangel Herrera.

V 33. minúte po veľkej chybe domácich poslal hostí do vedenia Antoni Milambo. Vzápätí sa španielsky tím dopustil ďalšej katastrofálnej rozohrávky, po ktorej holandský klub získal penaltu, ale Ajaseho Uedu vychytal Paulo Gazzaniga.

Po prestávke si po centri Donnyho van de Beeka zrazil loptu do vlastnej siete Hancko, zasiahol však VAR a gól nakoniec neplatil pre ofsajd. V 67. minúte nevyužili pokutový kop ani domáci, Bojan Miovski stroskotal z bieleho bodu na Timonovi Wellenreutherovi. Girone sa podarilo vyrovnať až o šesť minút neskôr zásluhou van de Beeka, no v závere

Feyenoord predsa len strhol víťazstvo na svoju stranu. Hancko si nabehol na ľavom krídle na prihrávku Igora Paixaa a jeho prízemný center si zrazil do vlastnej brány Krejčí.

Slovenský obranca odohral na stopérskom poste celý zápas. Girona bude ďalším súperom Slovana Bratislava v hlavnej fáze LM, vzájomný súboj v rámci 3. kola je na programe 22. októbra.

Z prvého trojbodového zisku v súťaži sa teší aj Atalanta Bergamo, ktorá si v Gelsenkirchene poradila so Šachtarom Doneck jednoznačne 3:0.

Atalanta položila základ víťazstva nad Šachtarom už v prvom dejstve, keď skórovali Berat Djimsiti a Ademola Lookman. Po prestávke zvýraznil triumf talianskeho zástupcu hlavičkou Raoul Bellanova. Ukrajinský klub tak stále čaká na prvý gól v hlavnej fáze LM.

Liga majstrov - 2. kolo:

Girona FC - Feyenoord Rotterdam 2:3 (1:2)

Góly: 19. D. Lopez, 73. van de Beek - 23. Herrera (vl.), 33. Milambo, 79. Krejčí (vl.)

/D. Hancko (Feyenoord) odohral celý zápas/

Šachtar Doneck - Atalanta Bergamo 0:3 (0:2)

0

SK Sturm Graz - Club Bruggy: ONLINE prenos zo zápasu 2. kola Ligy majstrov.online
dnes 18:00
Graz - BruggySledujte s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu 2. kola ligovej fázy Ligy majstrov: SK Sturm Graz - Club Bruggy.
dnes 18:00
Fotka zo zápasu Feyenoord Rotterdam - Bayer Leverkusen.
dnes 16:00
Live výsledkyPozrite si program a výsledky zápasov 2. kola ligovej fázy Ligy majstrov 2024/2025 v stredu 2. októbra.
dnes 16:00
Girona FC - Feyenoord Rotterdam: ONLINE prenos zo zápasu 2. kola Ligy majstrov.online
dnes 15:45
Girona - FeyenoordSledujte s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu 2. kola ligovej fázy Ligy majstrov: Girona FC - Feyenoord Rotterdam.
dnes 15:45
Šachtar Doneck - Atalanta Bergamo: ONLINE prenos zo zápasu 2. kola Ligy majstrov.online
dnes 15:45
Šachtar - AtalantaSledujte s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu 2. kola ligovej fázy Ligy majstrov: Šachtar Doneck - Atalanta Bergamo.
dnes 15:45
Liga majstrov»Liga majstrov 2024/2025»VIDEO: Šťastie Slováka a smola Čecha. Feyenoord oslavuje po Hanckovej akcii