Barcelona prvýkrát v lige zakopla. Tešiť ju môže gól mladého Yamala

FC Barcelona
FC Barcelona (Autor: TASR/AP)
TASR|28. sep 2024 o 20:38 (aktualizované 28. sep 2024 o 23:23)

Aj napriek prehre ostali katalánci na prvom mieste.

MADRID. Futbalisti Getafe zvíťazili v 8. kole španielskej La Ligy nad Deportivom Alaves 2:0. Po prvom triumfe v sezóne sa v neúplnej tabuľke posunuli na 14. miesto.

Real Sociedad San Sebastian si poradil s Valenciou 3:0.

Futbalisti FC Barcelona stratili prvé body v tejto sezóne La Ligy. V 8. kole najvyššej španielskej súťaže prehrali na pôde Osasuny Pamplona 2:4.

Napriek zakopnutiu sú na čele tabuľky o štyri body pred Realom Madrid, ktorý nastúpi v nedeľu v mestskom derby proti Atleticu.

Osasuna bola od začiatku aktívnejšia a v 18. minúte sa ujala vedenia po hlavičke chorvátskeho útočníka Anteho Budimira.

V 28. minúte zvýšil náskok "býkov" Bryan Zaragoza, ktorý dostal prihrávku do behu, urobil Inakimu Penovi kľučku a skórovsl do prázdnej bránky.

Katalánci síce po zmene strán znížili zásluhou Paua Victora, no po presných zásahoch Budimira z pokutového kopu a Abela Bretonesa viedla Osasuna už 4:1. Prehru Barcelony skorigoval v závere striedajúci Lamine Yamal.

La Liga - 8. kolo

Getafe CF - Deportivo Alaves 2:0 (1:0)

Góly: 42. Arambarri, 68. Milla (z 11 m)

Rayo Vallecano - CD Leganes 1:1 (1:0)

Góly: 8. Camello - 55. Cruz

Real Sociedad San Sebastian - FC Valencia 3:0 (1:0)

Góly: 80.a 90+3. Oskarsson, 8. Kubo

Osasuna Pamplona - FC Barcelona 4:2 (2:0)

Góly: 18. a 72. Budimir (druhý z 11 m), 28. Zaragoza, 85. Bretones - 53. Victor, 89. Yamal

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona prvýkrát v lige zakopla. Tešiť ju môže gól mladého Yamala