Momentka zo zápasu FC Kodaň - Manchester City.
Momentka zo zápasu FC Kodaň - Manchester City. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. okt 2022 o 20:42

Liga majstrov odštartovala dvomi prekvapeniami.

BRATISLAVA. Futbalisti Maccabi Haifa nečakane zvíťazili v utorkovom zápase H-skupiny Ligy majstrov nad Juventusom Turín 2:0.

Dvomi gólmi v úvodnom polčase zariadil úvodné body pre izraelského outsidera skupiny 29-ročný útočník Omer Atzili.

Izraelský klub dosiahol prvý triumf v skupinovej fáze Ligy majstrov od roku 2002 a udržal sa v boji o postup do osemfinále.

Taliansky klub, ktorý postihli mnohé zranenia, zdolala prvýkrát v histórii - tímy sa v skupinovej fáze súťaže stretli aj v roku 2009.

O druhé prekvapenie sa postarali hráči dánskeho FC Kodaň, ktorí ubránili hviezdy Manchester City a uhrali bezgólovú remízu.

V Kodani nenastúpil za hostí Erling Haaland a Phil Foden hral až od 77. minúty. Slovenský obranca Denis Vavro nefiguroval pre zranenie na zápasovej súpiske dánskeho šampióna.

Hostia z Manchestru zažili bláznivú polhodinu. Najprv v 11. minúte systém VAR neuznal Rodriho gól pre ruku, neskôr nepremenil penaltu Riyad Mahrez a po polhodine hry dostal červenú kartu Sergio Gomez.

Anglický šampión sa napriek tomu posunul v G-skupine bližšie k potvrdeniu postupu. Kodaň získala v tomto ročníku Ligy majstrov druhý bod, stále je však bez streleného gólu.

Liga majstrov - 4. kolo - utorok, prvé zápasy:

G-skupina:

FC Kodaň - Manchester City 0:0

ČK: 30. Gomez (City)

H-skupina:

Maccabi Haifa - Juventus Turín 2:0 (2:0)

Góly: 7. a 42. Atzili

Domov»Futbal»Liga majstrov»Izraelský outsider nečakane zdolal Juventus, spoluhráči Vavra ubránili City