Futbalisti MFK Bytča.
Futbalisti MFK Bytča. (Autor: MFK)
Ivan Mriška|25. sep 2024 o 17:53 (aktualizované 25. sep 2024 o 19:55)

Na programe bolo dvadsať zápasov tretieho kola.

BRATISLAVA. Pohárová súťaž Slovnaft Cup prináša krásne príbehy. Najmä, keď sa malé kluby stretnutú s ostrieľanými profesionálmi.

V stredu sa hralo dvadsať stretnutí tretieho kola.

Parádny finiš Malaciek

Veľké prekvapenie sa zrodilo v štvrtoligovej Bytči, ktorá hostila druholigový Liptovský Mikuláš. Na domácich, ktorí ešte pred tromi rokmi hrali okresnú súťaž, vypísali stávkové kancelárie kurz 19 ku 1. Papierové predpoklady sa však nepotvrdili.

Domáci sa v 21. minúte ujali vedenia a v 52. minúte vyhrávali už 2:0. Liptáci síce v samom závere stav skorigovali, no nič to nezmenilo sa tom, že do štvrtého kola postupuje Bytča - 2:1.

Ďalšie prekvapenie sa zrodilo v treťoligových Malackách, kde domáci prehrávali so Skalicou 0:2. V posledných dvoch minútach však strelili dva góly a po neuveriteľnom finiši poslali duel do penált.

Treťoligista bol blízko senzácie, no v rozstrele totálne zlyhal. Nepremenil tri zo štyroch pokutových kopov a po triumfe 3:1 ide ďalej Skalica.

Trenčín sa natrápil

Úlohu favorita bez väčších problémov zvládli Košice, ktoré aj s novým trénerom Romanom Skuhravým, vyhrali v Stropkove 4:1. Hetrikom sa blysol chorvátsky útočník Karlo Miljanič.

Ďalej postupuje aj AS Trenčín, ktorý sa síce so štvrtoligovým Novým Mestom nad Váhom natrápil, no po góloch Luku Zoriča a Chinonsa Emeku nakoniec zvíťazil 2:0.

Domáci outsider sa dobre držal hlavne v prvom polčase, po zmene strán to už bol dominantný výkon zástupcu Niké ligy.

Okrem Trenčína sa na postup natrápila aj Banská Bystrica, derby v štvrtoligovom Badíne vyhrala 3:1. Dukla rozhodla o svojom triumfe gólmi v 72. a 91. minúte.

Víťaz tohtosezónneho Slovnaft Cupu získa prémiu 50 000 eur, zdolaný finalista 20 000 eur. Semifinalisti získajú po 5 000 eur a najúspešnejší klub zo súťaží, ktoré riadia regionálne zväzy, 3000 eur.

Ďalšie zápasy tretieho kola sú na programe 2., 8. a 9. októbra, dvojice štvrtého kola sa už žrebujú.

Myjava - Malženice 5:3

Domov»Futbalnet»Skalica takmer vypadla. V pohári prekvapivo končí tím z druhej ligy (Slovnaft Cup)