Futbalisti Spartaka Trnava.
Futbalisti Spartaka Trnava. (Autor: TASR)
Ivan Mriška|11. sep 2024 o 18:26

Hrali sa dve stretnutia 2. kola.

BRATISLAVA. Pohárová súťaž Slovnaft Cup prináša krásne príbehy. Najmä, keď sa malé kluby stretnutú s ostrieľanými profesionálmi.

V stredu sa hrali dve stretnutia druhého kola.

Veľký futbalový sviatok sa konal v Jaslovských Bohuniciach, kde po prvý raz v histórii nastúpil FC Spartak Trnava.

Kto čakal jasnú záležitosť a pohodovú jazdu Trnavy, zostal prekvapený.

Domáci štvrtoligista podával proti slávnemu slovenskému klubu bojovný výkon. Spartak až v 58. minúte posla do vedenia Michal Ďuriš - 1:0.

Jaslovské Bohunice sa snažili o vyrovnanie, no Trnava ich do čistých šancí nepúšťala. A tak v 85. minúte postil víťazstvo favorita, rodák z Jaslovských Bohuníc, Roman Procházka - 0:2.

Nebola to žiadna jasná záležitosť, ale Trnava postupuje zaslúžene. V ďalšom kole cestuje do Častkoviec.

Zápas v Jaslovských Bohuniciach bol aj rodinným súbojom Karhanovcov. Za domácich nastúpil Alex Karhan a viedol ich Miroslav Karhan, za hostí hral Patrick Karhan.