Dávid Hancko (vľavo) a Lukáš Haraslín v drese AC Sparta Praha.
Dávid Hancko (vľavo) a Lukáš Haraslín v drese AC Sparta Praha. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. dec 2021 o 17:58 (aktualizované 4. dec 2021 o 20:08)

Sparta stráca na Slaviu iba dva body.

PRAHA. Slovenský futbalista Lukáš Haraslín zaznamenal víťazný gól Sparty Praha v sobotnom dueli 17. kola českej ligy na ihrisku Karvinej.

Sparta triumfovala 2:1 a v tabuľke je priebežne druhá o päť bodov za Slaviou. Tá potvrdila post lídra výhrou v Olomouci 1:0.

Haraslín druhým ligovým gólom v sezóne zvýšil v 76. minúte na 2:0 pre hostí, keď kombináciu zakončil presnou strelou k žrdi.

Posledný tím tabuľky síce vzápätí znížil zásluhou Vlasija Sinjavského, ale favorit si náskok udržal až do záverečného hvizdu. V bránke Sparty nastúpil Dominik Holec.

Liberec potvrdil stúpajúcu formu domácim víťazstvom nad Hradcom Králové 1:0.

O zisku troch bodov rozhodol slovenský útočník Ľubomír Tupta v 38. minúte, keď dostal loptu za obranu a sám pred brankárom nezaváhal.

Bol to jeho štvrtý ligový zásah v sezóne. Liberec sa posunul priebežne na ôsmu pozíciu.

Česká Fortuna liga - 17. kolo:

MFK Karviná - Sparta Praha 1:2 (0:0)

Góly: 78. Sinjavský - 60. Pulkrab, 76. Haraslín

/L. Čmelík do 65. min, R. Mikuš od 83. min - D. Holec chytal celý zápas, D. Hancko celý zápas, L. Haraslín do 76. min + gól/

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Gól: 38. Tupta

/Ľ. Tupta do 76. min + gól, M. Koscelník do 58. min, K. Meszároš od 76. min, M. Stoch od 86. min + ŽK - E. prekop od 71. min/

FK Teplice - FC Zlín 4:1 (0:0)

Góly: 61. Fortelný, 64. Shejbal, 68. Mareš, 90.+3 Trubač - 57. Hrubý

/M. Rakovan chytal za hostí celý zápas, M. Hlinka od 46. min/

Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Gól: 56. Kuchta

/M. Macík chytal celý zápas, L. Greššák do 73. min + ŽK - J. Hromada do 79. min, I. Schranz od 31. min/

Tabuľka

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Haraslín rozhodol o triumfe Sparty. V Česku skóroval aj Tupta