Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Podpísal si Guľa výpoveď? Viktoria Plzeň nezvládla štvrtý duel po sebe

Tréner Adrián Guľa na lavičke FC Viktoria Plzeň. (Autor: fcviktoria.cz)
TASR|13. dec 2020 o 13:45

Adrián Guľa to má v Česku nahnuté.

PRAHA. Futbalisti FC Viktoria Plzeň nevyhrali v českej lige už štyri zápasy za sebou a po sobotňajšej prehre 2:3 v Jablonci klesli na šieste miesto.

České médiá už špekulujú o neistej pozícii slovenského trénera Adriana Guľu.

Už pred zápasom sa objavili správy, že má už svoje dni zrátané. Mal skončiť buď okamžite, alebo počas zimnej prestávky.

"Aké diskusie s vedením klubu vedieme, to je naša interná záležitosť," povedal pre idnes.cz po prehre s Jabloncom Adrián Guľa. K otázkam o svojom konci sa nechcel vyjadrovať.

"Obsah debát s vedením zatiaľ nebudem vynášať von. Pochopiteľne vnímam výsledky, našu hru, podnety. Pre mňa je podstatné, aby sme ďalší zápas boli oveľa lepší, efektívnejšie pripravení a aby sme zvíťazili," povedal.

Plzeň viedla po góloch Pavla Buchu a Jeana-Davida Beauguela po polčase 2:0, ale po zmene strán dominoval Jablonec a skóre otočil. Pri obrate domácich boli aj dvaja slovenskí futbalisti Jakub Považanec a Ivan Schranz.

"Herne sa môžeme baviť o tom, že mužstvo je úsekovo schopné hrať veľmi dobre, ale bohužiaľ sú to len krátke úseky. V defenzívnej činnosti sme potrestaní za každý mikrodetail, kalich si vypíjame úplne do dna," uviedol Guľa.

Šancu na zvrat k lepšiemu má Plzeň už v utorok proti Tepliciam.

"Potrebujeme to zastaviť a to okamžite. Už je päť minút po dvanástej. Ukazuje sa, že to nepríde samo. Chlapci si musia uvedomiť, že vyhrať zápas v českej lige nie je len o individuálnej kvalite, že si to postrážime. Musíme byť oveľa sústredenejší a vytrvalejší," dodal Guľa.

Súvisiace články