Radosť hráčov Trnavy s fanúšikmi po strelení gólu.
Fotogaléria (10)
Radosť hráčov Trnavy s fanúšikmi po strelení gólu. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|8. aug 2024 o 22:26 (aktualizované 8. aug 2024 o 23:40)

Útočník Michal Ďuriš sa stal najlepším slovenským strelcom v európskych súťažiach.

Konferenčná liga - 3. predkolo

Spartak Trnava - Wisla Krakov 3:1 (0:1)

Góly: 47. a 68. Ďuriš, 60. Azango - 26. Rodado

Rozhodovali: Karabajev - Dolgich, Belogradov (všetci Kaz.), ŽK: Bainovič - Sukiennicki

Diváci: 13.010

Trnava: Frelih - Holík, Ujlaky, Kóša, Mikovič - Ahl (46. Pich), Bainovič (77. Kratochvíl), Zeljkovič, Azango (86. Daniel) - Paur (46. Procházka), Ďuriš (90.+4 Kubista)

Wisla: Broda - Mikulec, Uryga, Biedrzycki, Kiakos (76. Jaroch) - Carbo, Gogol (84. Kutwa) - Baena (76. Duarte), Sukiennicki (58. Zwolinski), Kiss (84. Starzynski) - Rodado

TRNAVA. Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili v úvodnom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy nad Wislou Krakov 3:1.

Slovenský zástupca po prehratom prvom polčase otočil skóre zásluhou dvoch gólov Michala Ďuriša, raz sa presadil Philip Azango.

Vytvoril si tak solídnu pozíciu pred odvetou, ktorá sa hrá v Poľsku vo štvrtok 15. augusta o 20.30 h.

V prípade postupu nastúpi Spartak v play off proti neúspešnému zo súboja 3. predkola Európskej ligy FK Molde - Cercle Bruggy.

Bližšie ku konfrontácii so zverencami Michala Gašparíka je belgický tím, ktorý prehral v Nórsku 0:3.P

Fotogaléria zo zápasu FC Spartak Trnava - Wisla Krakov v Konferenčnej lige (3. predkolo, 1. zápas)

Priebeh zápasu Spartak Trnava - Wisla Krakov

I. polčas:

Spartak mohol ísť hneď v úvode do vedenia, ale nariadenú jedenástku po ruke Biedrzyckého hlavný rozhodca Karabajev pre predchádzajúci faul Ahla odvolal, k čomu mu pomohla aj intervencia VAR-u.

V 19. minúte sa po centri Holíka oprel do lopty Mikovič, brankár Broda si však zastal svoje miesto.

Na opačnej strane si pred pokutovým územím dobre spracoval loptu Carbo a jeho projektil tesne minul pravú žrď spartakovskej brány.

Medzi mužstvami nebolo cítiť rozdiel, hoci Wisla účinkuje doma až v druhej lige.

Naopak, jej hráčom sa v 26. minúte podarilo otvoriť skóre. Kardinálnej chyby sa dopustil Ahl, ktorého nepresnú spätnú prihrávku zachytil Baena a po jeho akcii ďalší Španiel Rodado skóroval do prázdnej brány - 0:1.

Spartak podal v prvom polčase mdlý výkon, nevytvoril si jedinú gólovom zaváňajúc šancu.

Blížil sa k nej pokus Bainoviča v 44. minúte, no Broda dobre zasiahol a vytlačil loptu na roh.

II. polčas:

Obraz hry sa trnavský tréner snažil zmeniť zaradením Picha a Procházku do druhého dejstva.

Domácim pomohlo rýchle vyrovnanie, v 47. minúte sa po Azangovej akcii dostala lopta na kraji šestnástky k Ďurišovi a ten strelou z otočky potvrdil kanoniersky inštinkt - 1:1.

"Andeli" dostali krídla a v 60. minúte otočili skóre zásluhou Azanga. Nigérijčan dosledoval akciu Procházku s Ďurišom a parádnym volejom rozburácal tribúny - 2:1.

O chvíľu mohlo byť vyrovnané, na zadnej žrdi dostal veľa priestoru Rodado, súpera zachránila pravá žrď.

Inak však Trnavčania dominovali a ďalšiu chybu v obrane hostí potrestal v 68. minúte Ďuriš, ktorý sa rutinérsky presadil po centri Mikoviča - 3:1.

Po treťom góle Spartak ubral nohu z plynu a nechal tvoriť Wislu, ktorá však v náznakoch šancí nemala presnú mušku.

Naopak, na 4:1 mohol zvýšiť Mikovič, ktorý v nastavenom čase utešenou strelou napálil loptu do brvna.

Hlasy po zápase

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Ukazuje sa, aký je futbal krásny, aká tenká je hranica medzi úspechom a neúspechom. Mohli sme ísť do vedenia z penalty, ale naopak sme prehrávali po našej chybe. Ja som sa netrafil do zostavy, ale vyšli mi striedania. Po prvej polovici sme prehrávali 0:1 a tak musíme byť radi za 3:1. V Krakove musíme hrať systémov, organizovane a nesmieme sa zľaknúť atmosféry."

Michal Ďuriš, strelec dvoch gólov: "Prvý polčas nebol ideálny, ale som rad, že sme sa zmobilizovali, ukázali kvalitu a v druhej časti sme strelili tri góly. Vedieme o dva, no je to zradné, v Krakove nás nečaká nič ľahké."

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Tragický prvý polčas hodili za hlavu. Futbalisti Trnavy otočili zápas a vybudovali si náskok