Golikov dal Trenčínu celozápasovú presilovku. Košická obrana dostala zabrať

Fotogaléria (13)
Hráči AS Trenčín sa tešia po druhom góle v zápase 19. kola futbalovej Niké ligy AS Trenčín – FC Košice. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|11. feb 2024 o 19:25

Trenčania celkovo poslali 30 striel, z toho 11 na bránu.

Niké liga - 19. kolo

AS Trenčín - FC Košice 4:1 (2:0)

Góly: 6. Gong, 43. Kružliak (vl.), 58. Hollý, 71. Gajdoš - 70. Fabiš

ČK: 5. Golikov

Rozhodovali: Smolák – Jekkel, Ferenc

ŽK: Stojsavljevič, Kozlovský - Šindelář, Medveď

Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič (64. Bagin), Kozlovský (64. Skovajsa) – Bariš – Ibrahim (80. Djerlek), Gajdoš – Gong, Hollý (80. Hájovský), Soares (80. Sunday)

Košice: Figueiredo – Jonec (60. Innocenti), Kružliak, Šindelář – Fabiš, Gallovič, Greššák (62. Qose), Golikov – Obounet (60. Jones), Faško (85. Petrák) – Medved (85. Sovič)

/Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

TRENČÍN. Futbalisti AS Trenčín vstúpili víťazne do jarnej časti Niké ligy. V nedeľnom súboji 19. kola zdolali FC Košice 4:1 a získali dôležité body v boji o hornú šestku.

Trenčín je v tabuľke priebežne piaty, Košice na 10. priečke.

Duel ovplyvnilo vylúčenie hosťujúceho Oleksandra Golikova už v 5. minúte a z následnej štandardnej situácie sa domáci dostali do vedenia.

Po priamom kope Artura Gajdoša sa k odrazenej lopte dostal nigérijský krídelník Hilary Gong a poslal ju do siete.

Fotogaléria zo zápasu Trenčín - Košice (19. kolo, Niké liga)

Pred prestávkou si dal vlastný gól obranca hostí Dominik Kružliak a Trenčín si cenné víťazstvo poistil po zmene strán zásluhou Dominika Hollého a Gajdoša.

Čestný úspech hostí dosiahol Lukáš Fabiš.