Baráž o Fortuna ligu sľubuje ešte poriadnu drámu.
Baráž o Fortuna ligu sľubuje ešte poriadnu drámu. (Autor: Viktor Zamborský)
Daniel Dedina|24. máj 2023 o 07:50

Tatran pôjde do odvety s tesným náskokom.

LIČARTOVCE. Malý štadión, hoci poriadne naplnený, a veľké emócie. V závere sezóny už ide o všetko. V hre je posledná miestenka pre budúci ročník Fortuna ligy.

Od zavedenia súčasného modelu sa ešte ani raz nestalo, aby v baráži uspel tím z druhej ligy. Prvým môže byť Tatran Prešov. Rozbehnuté to má sľubne.

Najstarší futbalový klub na Slovensku oslávi vo štvrtok 25. mája 125 rokov svojej existencie. O deň neskôr môže oslavovať postup.

Prešovčania v úvodnom barážovom stretnutí zdolali ViOn Zlaté Moravce najtesnejším rozdielom 1:0.

Gól kanoniera neplatil, stopéra áno

Druhý tím druhej ligy vybehol na účastníka najvyššej súťaže, ktorý v nej obsadil predposledné miesto, poriadne svižne. Hneď od úvodu mu zatápal.

Z gólu sa domáci tešili už v piatej minúte. Ale len pár sekúnd. Presný zásah najlepšieho druholigového kanoniera Jozefa Dolného hlavný rozhodca Ivan Kružliak po komunikácii so systémom VAR neuznal pre ofsajd.

„Najprv som mal v sebe obrovskú eufóriu, potom som nechápal. Nakoniec som sa dozvedel, že ja som v ofsajde nebol. Prvýkrát sme hrali s VAR-om a hneď mi neuznal gól. Škoda,“ povzdychol si Dolný.

Prešovský kapitán to skúšal aj v ďalších minútach. Napokon to vyšlo ďalšiemu z lídrov Tatrana, a to z obrany.

Po polhodine hry sa presadil stopér Martin Baran. Opäť šlo o situáciu, ktorú si dal Kružliak skontrolovať. Brankár Zlatých Moraviec Patrik Lukáč síce loptu vyškrabal, ale už spoza čiary.

Bol to jediný presný zásah stretnutia. Napriek tomu, že prišli ďalšie šance, a to na oboch stranách.

Gól Jozefa Dolného (v strede) z úvodu stretnutia neplatil, Tatran napriek tomu rozbehol baráž lepšie. (Autor: Viktor Zamborský)