Francesco Camarda v zápase proti Fiorentine.
Francesco Camarda v zápase proti Fiorentine. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. nov 2023 o 20:16 (aktualizované 26. nov 2023 o 01:18)

Milánčania triumfovali nad svojim súperom výsledkom 1:0.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v 13. kole talianskej Serie A na ihrisku Atalanty Bergamo 2:1.

Obhajcu titulu poslal krátko pred prestávkou do vedenia Chviča Kvaracchelija, v 53. minúte vyrovnal Ademola Lookman, no triumf hostí zariadil v 79. minúte Elif Elmas. Lobotka odohral celý zápas.

Prvé víťazstvo v sezóne vybojovala Salernitana. V sobotu zdolala Lazio Rím 2:1 a so ziskom ôsmich bodov sa dotiahla v 20-člennej tabuľke na predposledný Hellas Verona.

Z triumfu sa tešil aj slovenský obranca Norbert Gyömbér, ktorý odohral v drese Salernitany prvý polčas.

V 43. minúte dostal žltú kartu po tom, ako vo vlastnej šestnástke fauloval Cira Immobile. Ten následne premenil pokutový kop a poslal Lazio do vedenia.

Domáci však v druhom dejstve v priebehu jedenástich minút otočili skóre.

AC Miláno si na domácom štadióne poradilo z futbalistami Fiorentiny, keď v závere prvého polčasu premenil nariadený pokutový kop Theo Hernandez.

V druhom polčase gól už nepadol, no fanúšikovia boli svedkami nového rekordu. Domáci tréner poslal do hry v 83. minúte Francesca Camardu, ktorý vo veku 15 rokov, 8 mesiacov a 15 dní prekonal rekord najmladšieho hráča ligy.

Ten držal Wisdoma Ameya z roku 2021, ktorý sa prvýkrát objavil v zostave Bologni vo veku 15 rokov, 9 mesiacov a jeden deň.