Calzona sa opäť tešil z víťazstva, Neapol strelil štyri góly za polčas

Futbalisti Neapolu Victor Osimhen a Piotr Zieliňski sa tešia z gólu.
Futbalisti Neapolu Victor Osimhen a Piotr Zieliňski sa tešia z gólu. (Autor: TASR/ LaPresse via AP)
TASR|7. apr 2024 o 17:45 (aktualizované 7. apr 2024 o 23:45)

Stanislav Lobotka odohral za Neapol celý zápas.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol sa po troch zápasoch opäť dočkali víťazstva v talianskej Serii A. V nedeľnom dueli 31. kola vyhrali na ihrisku Monzy 4:2.

V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Monza po prvom polčase viedla gólom Milana Djuriča, ale zverenci trénera Francesca Calzonu po zmene strán otočili skóre v priebehu šiestich minút.

Frosinone remizovalo s Bolognou 0:0. Domáci v uplynulých desiatich dueloch nezískali plný počet bodov ani raz a sú v pásme zostupu, Bologna je štvrtá.

Verona v zostave s Ondrejom Dudom i Tomášom Suslovom prehrala doma s Janovom 1:2. V tabuľke je o bod nad pásmom zostupu na 17. mieste. Duda išiel dole z ihriska po polčase, Suslov na trávniku vydržal do 62. minúty. Cagliari zdolalo v tabuľke šiestu Atalantu Bergamo 2:1.

Futbalisti Juventusu Turín nad AC Fiorentina 1:0. O ich triumfe rozhodol v 21. minúte obranca Federico Gatti. Ukončili tak nepriaznivú sériu štyroch duelov bez víťazstva a vďaka trom bodom si poistili 3. miesto v tabuľke.

Na lídra Inter Miláno strácajú 17 bodov, za druhým AC Miláno zaostávajú o 6 bodov.

Serie A - 31. kolo:

Monza - SSC Neapol 2:4 (1:0)

Góly: 9. Djurič, 62. Colpani - 55. Osimhen, 57. Politano, 61. Zieliňski, 68. Raspadori

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Calzona sa opäť tešil z víťazstva, Neapol strelil štyri góly za polčas