Obranca AC Miláno zažiaril. Prešiel skoro celé ihrisko a krásne zakončil

Francúzsky obranca AC Miláno Theo Hernández sa teší z gólu.
Francúzsky obranca AC Miláno Theo Hernández sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. máj 2023 o 17:45 (aktualizované 6. máj 2023 o 22:45)

Theo Hernández spečatil výhru svojho tímu.

RÍM. Futbalisti AC Miláno zvíťazili v 34. kole Serie A nad Laziom Rím 2:0.

V neúplnej tabuľke sa tak posunuli zo šiesteho na štvrté miesto zaručujúce účasť v Lige majstrov 2023/2024. Na druhé Lazio strácajú tri body.

Na San Sire otvoril v 17. minúte skóre alžírsky reprezentant Ismail Bennacer, ktorému priťukol loptu Olivier Giroud.

V 29. minúte zvýšil a napokon aj uzavrel skóre na 2:0 Theo Hernández. Francúzsky obranca po rozohrávke brankára Mikea Maignana prešiel takmer celé ihrisko a strelou spoza šestnástky prekonal Ivana Provedela.

Škvrnou na výhre Milánčanov je, že 23-ročný Rafael Leao opustil ihrisko už v 11. minúte, keď si zrejme poranil zadný stehenný sval na pravej nohe.

Inter Miláno bez zraneného slovenského obrancu Milana Škriniara zvíťazili na pôde AS Rím 2:0 vďaka gólom Federica Dimarca a Romelua Lukakua.

V tabuľke sa posunuli na štvrté miesto o dva body pred AC Miláno o skóre za štvrtý Juventus Turín, ktorý má zápas k dobru.

Zaujímavosťou je, že po ročnej prestávke sa do najvyššej talianskej súťaže vrátia hráči FC Janov. V 36. kole Serie B na domácom trávniku zdolali Ascoli 2:1.

Upevnili si tak druhú postupovú priečku a dve kolá pred koncom súťaže majú nedostihnuteľný osembodový náskok pred tretím Bari.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Obranca AC Miláno zažiaril. Prešiel skoro celé ihrisko a krásne zakončil