Duda pomohol Verone k víťazstvu, Juventus v šlágri kola prehral

Strelec víťazného gólu Gaich.
Strelec víťazného gólu Gaich. (Autor: TASR)
TASR|8. apr 2023 o 16:40 (aktualizované 8. apr 2023 o 22:13)

Atalanta doma nedokázala streliť ani gól.

RÍM. Slovenský reprezentant Ondrej Duda odohral celý zápas v drese Verony, ktorá v sobotňajšom stretnutí 29. kola talianskej Serie A zdolala Sassuolo 2:1.

Domáci otočili skóre v závere zápasu, keď Federico Ceccherini skóroval v 84. minúte a Adolfo Gaich rozhodol v nadstavenom čase.

Verona zvíťazila prvýkrát po šiestich dueloch a naďalej je v pásme zostupu. Na 18. mieste má štvorbodovú stratu na Speziu.

Hráči Cremonese zvíťazili na ihrisku Sampdorie 3:2.

Súboj dvoch najslabších tímov súťaže rozhodol obranca Leonardo Sernicola, ktorý skóroval v 5. minúte nadstaveného času. Sampdoria má na konte 15 bodov a spadla na posledné miesto za Cremonese, ktoré má o bod viac.

Hráči ACF Fiorentina remizovali so Speziou 1:1. Pre domácich to bolo prvé zakopnutie po piatich ligových víťazstvách, v súčte s Európskou konferenčnou ligou a domácim pohárom zvíťazili v uplynulých deviatich súbojoch.

Nerozhodným výsledkom sa skončil aj súboj medzi Udinese Calcio a AC Monza. O remíze 2:2 rozhodol gól domáceho Beta z pokutového kopu.

Lazio Rím využilo domácu pôdu, keď triumfovalo nad Juventusom Turín 2:1. Na úvodný gól Milinkoviča-Saviča ešte dokázali hráči Juventusu reagovať, keď sa tesne pred koncom prvého polčasu presadil Rabiot.

V úvode druhého polčasu išlo Lazio opäť do vedenia, keď skóroval Zaccagni. Ďalší gól už v zápase nepadol, a tak si domáci futbalisti upevnili druhú priečku.

Juventusu Turín patrí po odpočte bodov siedme miesto, na miestenky zaisťujúce pohárovú Európu strácajú štyri body.

Góly: 18. Lovrič, 90.+2 Beto (z 11m) - 48. Colpani, 56. Rovella

ACF Fiorentina - Spezia Calcio 1:1 (1:1)

Góly: 25. Wisniewski (vl.) - 32. Nzola

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Duda pomohol Verone k víťazstvu, Juventus v šlágri kola prehral