Neapol s Lobotkom nečakane vybuchol, AC Miláno mu dalo až štyri góly

Rafael Leao strieľa gól v zápase SSC Neapol - AC Miláno.
Rafael Leao strieľa gól v zápase SSC Neapol - AC Miláno. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR, hup|2. apr 2023 o 22:50

Najväčšiu zásluhu na triumfe milánskeho AC mal dvojgólový Leao.

RÍM. Futbalisti AC Miláno zvíťazili v nedeľňajšom zápase 28. kola talianskej Serie A nad neohrozeným lídrom SSC Neapol 4:0.

Najväčšiu zásluhu na triumfe milánskeho AC mal dvojgólový portugalský útočník Rafael Leao.

Milánčania sa v tabuľke posunuli z piatej na tretiu priečku o bod pred mestského rivala Inter.

Za domácich odohral 68 minút slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý videl v 40. minúte žltú kartu.

Pre hráčov Neapola to bola iba tretia prehra v sezóne, napriek tomu majú Neapolčania na čele tabuľky náskok 16 bodov pred Laziom Rím. S AC Miláno sa stretnú o desať dní vo štvrťfinále Ligy majstrov.

Salernitana v zostave so slovenským obrancom Norbertom Gyömbérom remizovala na pôde Spezie 1:1. Slovenský reprezentant odohral celý zápas.

Druhý tím tabuľky Lazio Rím uspel na pôde Monzy, ktorú zdolal 2:0 a predĺžil ligovú sériu bez prehry na šesť duelov.

V úvodnom nedeľnom zápase zvíťazili futbalisti Bologne nad Udinese 3:0. Naplno zabodovali prvýkrát od 26. februára a v neúplnej tabuľke sa dostali pred svojho súpera na ôsme miesto. Udinese figuruje na desiatej priečke.

AS Rím zdolal na domácom ihrisku predposlednú Sampdoriu Janov 3:0. Domáci vsietili všetky tri góly v druhom polčase. Rimanom v tabuľke patrí 4. miesto, na mestského rivala Lazio strácajú päť bodov.

Góly: 13. Pedro, 56. Milinkovič-Savič

Spezia Calcio - US Salernitana 1:1 (0:1)

Góly: 70. Šomurodov - 43. Caldara (vlastný)

/Norbert Gyömbér (Salernitana) odohral celý zápas/

AS Rím - Sampdoria Janov 3:0 (0:0)

Góly: 57. Wijnaldum, 88. Dybala (z 11 m), 90.+4 El Shaarawy

ČK: 52. Murillo (Sampdoria) po 2. ŽK

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol s Lobotkom nečakane vybuchol, AC Miláno mu dalo až štyri góly