Kuriozita. Bratia hrali proti sebe, otec to sledoval z tribúny

Zľava hráč Bieleho Kostola Adrián Adámek, jeho dedo Ľubomír, uprostred jeho synovia Boris a Andrej, vpravo Samuel Adámek, hráč Hrnčiaroviec. (Autor: MH)
Ivan Mriška|20. aug 2024 o 18:35

Z víťazstva 2:1 sa tešil Biely Kostol.

BIELY KOSTOL. Futbal v nižších súťažiach je bohatý na rôzne rarity. Jedna taká nastala v zápase ôsmej ligy ObFZ Trnava.

Na ihrisku sa proti sebe stretli bratia. Za domácich hral aj ich strýko.

Otec: Zvláštny pocit

FK Biely Kostol zdolal ŠK Rapid Hrnčiarovce nad Parnou 2:1, za domácich nastúpili Adrián Adámek a Andrej Adámek, za hostí to bol Samuel Adámek.

„Bol to pre mňa zvláštny pocit. Starší syn Adrián hral za domácich a mladší Samuel za hostí. Prežíval som divné pocity,“ pre Sportnet prezradil otec hráčov Boris Adámek.

Biely Kostol sa ujal vedenia v 7. minúte, keď sa zo štandardnej situácii presadil Adrián Adámek, Borisov brat a strýko Adriána a Andreja.

V 13. minúte vyrovnal hosťujúci Samuel Skýpala, no hrdinom zápasu sa stal Andrej Adámek, ktorý desať minút pred koncom rozhodol o tesnej výhre Bieleho Kostola.