Kelvin Ofori.
Kelvin Ofori. (Autor: TASR)
Sportnet|23. aug 2023 o 20:06

Spartak sa priblížil ku skupine Európskej konferenčnej ligy.

TRNAVA. Až dva slovenské kluby môžu hrať počas jesene skupinovú fázu európskej pohárovej súťaže.

Po Slovane, ktorý má istotu účasti už niekoľko týždňov, je na najlepšej ceste do skupiny aj Spartak Trnava.

Zaplnený Štadión Antona Malatinského ako prvý rozjasal Kelvin Ofori, ktorý poslal domáci tím do vedenia proti Dnipro-1 v play-off Európskej konferenčnej ligy.

Hostia hrajú v oslabení od úvodných minút, keď unikajúceho Djuričina fauloval Eduard Sarapij a po intervencii systému VAR dostal červenú kartu.

Spartak sa však väčšinu prvého polčasu trápil v ofenzívnej fáze, tréner Michal Gašparík preto cez polčas spravil až tri striedania a priniesli osoh.

Od 55. minúty vedie Trnava 1:0, keď sa fantasticky presadil ghanský krídelník Kelvin Ofori.

Azda najväčšiu ofenzívnu hrozbu Spartaka si defenzíva Dnipra pozorne strážila. V desiatich mužoch však raz zlyhala a Ofori trestal.

Dvadsaťdvaročný futbalista sa ocitol na pravom krídle úplne sám, šikovne si spravil priestor a jeho tečovaná strela perfektne zapadla pod brvno.

„Stačí mu pološanca, aby z nej strelil gól,“ chválil Oforiho spolukomentátor RTVS Róbert Paldan.

Spartak si ale užíval vedenie iba desať minút. Po zbytočnom faule Sebastiána Kóšu totiž dostali hostia možnosť zahrávať pokutový kop a Oleksandr Pikhaljonok šancou nepohrdol.

Textový online prenos zo zápasu nájdete na tomto odkaze.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»VIDEO: Brankár bol bez šance, Kelvin Ofori rozjasal trnavský štadión