Real nevyhral len druhý raz v sezóne, Griezmann zostrelil hetrikom Celta Vigo

Dani Carvajal sa teší po strelenom góle v zápase FC Sevilla - Real Madrid.
Dani Carvajal sa teší po strelenom góle v zápase FC Sevilla - Real Madrid. (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)
TASR, pf|21. okt 2023 o 20:47 (aktualizované 21. okt 2023 o 21:12)

Valjent odohral celý zápas, Mallorca však prehrala.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid iba druhýkrát v prebiehajúcej sezóne španielskej La Ligy stratili body. V sobotňajšom zápase 10. kola remizovali na pôde FC Sevilla 1:1.

Na čele majú trojbodový náskok pred mestským rivalom Atléticom, ktorý triumfoval na pôde Celty Vigo 3:0 vďaka hetriku Antoinea Griezmanna. "Los Colchoneros" však v porovnaní s Realom odohrali o zápas menej.

"Biely balet" prehrával od 74. minúty po vlastnom góle obrancu Davida Alabu, o štyri minúty neskôr vyrovnal Dani Carvajal a zariadil tak deľbu bodov.

Real vedie o tri body pred dvojicou Atlético - Girona, ktorá má takisto zápas k dobru - v nedeľu sa predstaví proti Almérii.

Sevilla vykázala z domovského štadióna fanúšika a podala voči nemu sťažnosť na políciu. Priaznivec údajne prejavil rasistické správanie.

"Odsudzujeme akékoľvek xenofóbne a rasistické správanie, dokonca aj ojedinelý prípad, ako je tento. Budeme spolupracovať s úradmi na odstránení týchto postojov," citovala z vyhlásenia klubu agentúra AP.

Terčom rasizmu sa v La Lige už niekoľkokrát stal brazílsky útočník Realu Vinicius Junior.

Mallorca nezvíťazila už v piatom ligovom dueli za sebou, v sobotu prehrala na pôde Realu Sociedad San Sebastian 0:1.

Slovenský obranca Martin Valjent odohral za hostí celé stretnutie, brankár Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov. V ďalšom zápase Getafe remizovalo s Betisom Sevilla 1:1.

La Liga - 10. kolo:

Real Sociedad - RCD Mallorca 1:0 (0:0)

Gól: 64. Mendez

/Martin Valjent odohral celý zápas, brankár Dominik Greif (obaja Mallorca) sedel na lavičke náhradníkov/

FC Getafe - Betis Sevilla 1:1 (1:1)

Góly: 17. Mayoral - 1. Roca

FC Sevilla - Real Madrid 1:1 (0:0)

Góly: 74. Alaba (vl.) - 78. Carvajal

Celta Vigo - Atlético Madrid 0:3 (0:1)

Góly: 29., 64. a 71. Griezmann (prvý z 11 m)

ČK: 25. Villar (Celta)