David Alaba opúšťa ihrisko.
David Alaba opúšťa ihrisko. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|17. dec 2023 o 23:02

Maródka v tíme Realu sa rozširuje.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 17. kole španielskej La Ligy nad Villarrealom 4:1 a sú na čele tabuľky o bod pred Gironou. Tá ma však k dobru pondelňajší súboj s Deportivom Alaves.

Real položil základ svojho triumfu už v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Jude Bellingham a Rodrygo.

Po zmene strán pridali ďalšie presné zásahy Brahim Diaz a Luka Modrič.

Pre vážne zranenie kolena musel v 35. minúte opustiť ihrisko rakúsky obranca David Alaba.

Vyšetrenia následne potvrdili roztrhnutie predného skríženého väzu, čo znamená, že pre hviezdneho obrancu sezóna skončila. Nevyhnutá bude takisto operácia.

"Toto je prvýkrát, čo sa mi stalo, že traja moji hráči majú rovnaké zranenie... je to neuveriteľné," uviedol tréner Carlo Ancelotti na pozápasovej tlačovke.

Ďalší dvaja zranení hráči sú brankár Thibaut Courtois a obranca Eder Militao.

Almeria sa ani v 17. kole nedočkala prvého víťazstva v tejto sezóne. Doma remizovala s Mallorcou 0:0 a s piatimi bodmi je na dne tabuľky.

Na súpiske hostí chýbal pre zranenie kolena slovenský obranca Martin Valjent.

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Trpké víťazstvo Realu. Hviezdny obranca utrpel vážne zranenie, sezóna pre neho skončila