Fortunaligista do konca tŕpol proti súperovi zo štvrtej ligy. Vyhral o gól

Tréner FK Pohronie Pablo Villar. (Autor: TASR)

Slovnaft Cup - 4. kolo

Lehota pod Vtáčnikom - Pohronie 0:1 (0:1)

Gól: 34. Lačný

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

LEHOTA POD VTÁČNIKOM. Futbalisti fortunaligového FK Pohronie zvíťazili v stredajšom 4. kole Slovenského pohára na ihrisku o tri súťaže nižšie účinkujúcemu OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 1:0 a postúpili do osemfinále.

Úvod zápasu bol vyrovnaný a hralo sa najmä medzi šestnástkami. V druhej polovici prvého polčasu však začali mať navrch lepšie fyzicky pripravení hostia.

V 27. minúte ešte brankár Tomáš Pipíška efektne vyrazil strelu Miloša Lačného, ale o sedem minút neskôr po jeho zakončení kapituloval.

Domáci mohli v závere prvého dejstva vyrovnať, ale ďalekonosná strela Vladimíra Kováča tesne minula pravý roh brány Pohronia.

V druhom polčase štvrtoligista ďalej trápil papierového favorita. Povzbudzovali ho desiatky fanúšikov, ktorí lemovali ihrisko. Domáci tréner urobil viacero striedaní, ale jeho tímu sa vytúžený gól nepodarilo streliť.

Pohronie svojím výkonom rozhodne nenadchlo, v závere sa strachovalo o výsledok, ale napokon si tesný náskok udržalo.

Domov»Futbal»Slovensko»Fortunaligista do konca tŕpol proti súperovi zo štvrtej ligy. Vyhral o gól