Slovan otočil zápas v Žiline. Weiss strelil dva góly a na jeden prihral

Momentka zo zápasu Fortuna ligy MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava.
Momentka zo zápasu Fortuna ligy MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
TASR|6. mar 2022 o 19:05 (aktualizované 6. mar 2022 o 19:32)

Weiss sa blysol aj panenkovskou penaltou.

Fortuna liga - skupina o titul - 1. kolo

Žilina - Slovan Bratislava 2:3 (1:1)

Góly: 42. Kopas (z 11 m), 59. Ďuriš - 45+1. Weiss (z 11 m), 75. Weiss, 81. Mráz (Weiss)

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina prehrali v nedeľu na domácom ihrisku s lídrom Fortuna ligy Slovanom Bratislava 2:3.

O rozhodujúci zásah súboja 1. kola skupiny o titul sa v 81. minúte postaral Samuel Mráz. Slovan neprehral už 15 zápasov v sérii.

Slovan duel otočil v záverečnej štvrťhodine predovšetkým zásluhou individuálnych schopností Weissa. Ten bol aj pri víťaznom góle Mráza.

Tréner MŠK Žilina Peter Černák (vpravo) a asistent Viktor Pečovský.

Hlasy po zápase

Peter Černák, tréner Žiliny: "Rozhodol iba detail. Podali sme dnes veľmi dobrý výkon. Je veľká škoda, že výsledok to neukazuje. Takéto zápasy si však chalani potrebujú prežiť. Boli sme pripravení na Weissa, no aj tak dokázal rozhodnúť."

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Jeden z najlepších zápasov v lige tento rok. Prvý polčas sme trochu spali. Občas sme nepozorní a súper nás dnes za to potrestal. Doťahovať výsledok bolo ťažké, ale ukázali sme v závere efektivitu. Žilina hrala dnes výborne. Vlado ukázal skúsenosti a kvalitu, na to tu je. V lige by sme mali dominovať s týmto kádrom. Vo futbale sa môže stať všeličo, ale boli by sme hlupáci, ak by sme si teraz nechali vziať titul. Najmä, ak mužstvo teraz šliape."

Priebeh zápasu MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava

I. polčas:

Duel priniesol ofenzívnu partiu. Už v 10. minúte mohol do vedenia poslať hostí Vladimír Weiss ml., no jeho pokus brankár Belko zneškodnil. Prvú veľkú šancu domácich mal v 20. minúte Iľko, no s jeho hlavičkou si Chovan poradil.

Brankár belasých bol v pohotovosti aj o tri minúty neskôr, keď musel zlikvidovať strelu Kopasa. Najbližšie k otvoreniu skóre boli žlto-zelení po polhodine hry, keď Chovan iba s námahou odpratal spred brány loptu po šanci Slobodníka.

Úvodné dva góly tak padli až v závere prvého polčasu z bieleho bodu. Najprv potrestal faul Kašiu v 42. minúte Kopas a v nadstavenom čase vyrovnal panenkovskou penaltou Weiss, keď predtým hral Rusnák na zemi rukou.

II. polčas:

Po zmene strán sa slovanisti snažili rýchlo skórovať, no Šaponjiča výborným reflexívnym zákrokom vychytal Belko. Radovať sa z gólu tak mohli až po takmer hodine hry Žilinčania.

Ďuriš sa v 59. minúte dostal k strele z hranice šestnástky a rozvlnil sieť. Slovan však dokázal v záverečnej štvrťhodine otočiť duel predovšetkým zásluhou individuálnych schopností Weissa.

Ten najprv v 75. minúte sám vyrovnal a o šesť minút dokázal ideálne nájsť v preplnenej šestnástke Mráza, ktorý rozhodol o triumfe Slovana.