Ružomberčania na snehu otočili zápas, ďalší odohrajú až v Turecku

Fotografia zo zápasu MFK Ružomberok počas zimnej prípravy.
Fotografia zo zápasu MFK Ružomberok počas zimnej prípravy. (Autor: facebook/MFK Ružomberok)
Sportnet|21. jan 2022 o 18:18 (aktualizované 21. jan 2022 o 23:11)

Trnavčanom nestačilo dvojgólové vedenie.

TA'QALI. Futbalisti Spartaka Trnava prehrali v druhom zápase v rámci Malta Tipsport Cupu. Na národnom štadióne v Ta' Qali podľahli v piatok Sigme Olomouc tesne 2:3.

Trnavčanom nestačilo ani dvojgólové vedenie, o ktoré sa v úvodnej dvadsaťminútovke postarali ofenzívny stredopoliar Alex Iván a devätnásťročný obranca Lukáš Jendrek.

Väčšie šťastie mali futbalisti MFK Ružomberok, ktorí zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase nad poľským druholigistom TS Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:1. V bráne hostí stál v prvom polčase 31-ročný slovenský brankár Martin Polaček.

Ružomberčania prehrávali od prvej minúty stretnutia, už do polčasu však vyrovnal útočník Martin Boďa. O víťazstve rozhodol po hodine hry domáci stredopoliar Oliver Luterán.

Pre fortunaligistu išlo o posledný domáci prípravný zápas pred odchodom na sústredenie do Turecka.

Prípravný zápas medzi Slovanom Bratislava a Podbrezovou sa neuskutočnil, pretože viacerí hráči druholigistu mali pozitívny test na koronavírus.

Prípravné zápasy - 21. január:

Ružomberok - Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:1 (1:1)

Góly: 39. Boďa, 59. Luterán – 1. Mateusz

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Luka (72. Rakyta), Ďungel (46. Selecký) – Lichý (46. Múdry), Kochan (46. Domonkos) – Luterán, Šefčík (46. Rymarenko), Gerec (46. Regáli) – Boďa (46. Bobček)

Sigma Olomouc – Spartak Trnava 3:2 (1:2)

Góly: 27. Daněk, 68. Růsek, 86. Zmrzlý – 9. Iván, 19. Jendrek

Spartak: Rusov – Koštrna (46. Boledovič), Kóša (72. Ferečník), Ujlaky, Bolaji (46. Mikovič) – Iván (61. Cabral), Procházka, Savvidis (72. Kotlár), Jendrek (46. Kudlička), Kozak (61. Yusuf)– Ristovski (46. Olejník)

Domov»Futbal»Slovensko»Ružomberčania na snehu otočili zápas, ďalší odohrajú až v Turecku