Futbalisti Novej Dedinky.
Futbalisti Novej Dedinky. (Autor: ŠK Nová Dedinka)
Ivan Mriška|14. aug 2024 o 20:32

Na programe boli dva zápasy prvého kola.

BRATISLAVA. Pohárová súťaž Slovnaft Cup prináša krásne príbehy. Najmä, keď sa malé kluby stretnutú s ostrieľanými profesionálmi. Ideálne z Niké ligy.

V stredu sa hrali len dve stretnutia. No jedno dôležité.

V Kráľová pri Senci bojovali o to, kto sa stretne s MFK Skalica.

Rozhodol pokutový kop

Vstup do duelu vyšiel lepšie hosťom zo štvrtoligovej Novej Dedinky, ktorá sa v 14. minúte ujala vedenia zásluhou Tomáša Štefana.

Bol to napínavý boj, pretože súperi sa veľmi dobre poznajú z prípravných zápasov.

Domáci piatoligista z Kráľovej pri Senci síce v 66. minúte vyrovnal zásluhou Petra Vigoda, no posledné slovo mali hostia.

V 75. minúte zariadil veľký zápas Novej Dedinke z penalty Jakub Popik.

Nová Dedinka sa tak koncom augusta po prvý raz predstaví proti zástupcovi Niké ligy. Bude ním MFK Skalica.

Jasná výhra Rožňavy

V druhom stretnutí dnešného hracieho dňa nastúpili proti sebe Krásnohorské Podhradie a Rožňava. Víťaz vyzve doma slávny klub FC Lokomotíva Košice.

Zápas mal jasný scenár. Štvrtoligista od začiatku ovládol dianie na ihrisku a po zásahoch Filipa Kovácsa, Filipa Szabóa, Maroša Sasáka a Michala Domika vyhral jasne 4:0.

Vo štvrtok sa hrá posledné stretnutie prvého kola, Bidovce privítajú na svojom trávniku Geču, víťaz stretnutia privíta doma Sláviu TU Košice.

Skalica je posledným účastníkom Niké ligy, ktorý v Slovnaft Cupe spoznal svojho súpera v druhom kole.

Slovan Bratislava cestuje do Nitry, Spartak Trnava zas na pikantný súboj Karhanovcov do Jaslovských Bohuníc.

Na Dunajskú Stredu sa už teraz tešia v Salke, na Trenčín zas v Košeci.

Ružomberok pocestuje opäť po roku do Diviak, Banská Bystrica nastúpi na pôde neďalekej Sásovej.

Hliník nad Hronom privíta po prvý raz v histórii Komárno, Podbrezová nastúpi v Chlebniciach, Žilina v Hornom Hričove a Michalovce v Kežmarku. Na Košice sa teší celá obec Brezovica.

Štedrá odmena pre víťaza

Víťaz tohtosezónneho Slovnaft Cupu získa prémiu 50 000 eur, zdolaný finalista 20 000 eur. Semifinalisti získajú po 5 000 eur a najúspešnejší klub zo súťaží, ktoré riadia regionálne zväzy, 3000 eur.

Slovnaft Cup - 1. kolo:

Kráľová pri Senci - Nová Dedinka 1:2 (0:1)

Góly: 66. Peter Vigoda - 14. Tomáš Štefan, 75. Jakub Popik (11m)

/Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

Krásnohorské Podhradie - Rožňava 0:4 (0:3)

Góly: 10. Filip Kovács, 16. Filip Szabó, 45. Maroš Sasák, 69. Michal Domik.