Žilina nedokázala v Seredi zvíťaziť. Vyrovnala vlastným gólom domácich

TASR|12. mar 2022 o 17:09 (aktualizované 12. mar 2022 o 17:30)

Seredi vyšla v 25. minúte nenápadná akcia.

Fortuna liga - skupina o titul - 2. kolo

Sereď - Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 25. Radič – 58. Dias (vlastný)

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

SEREĎ. Futbalisti Serede remizovali v sobotnom zápase 2. kola skupiny o titul vo Fortuna lige v Trnave so Žilinou 1:1.

Priebeh zápasu Sereď - MŠK Žilina

I. polčas:

Úvodný zákrok zápasu si pripísal v tretej minúte domáci brankár Chudý, keď Gonov center z pravej strany zakončil Leitner.

Seredi vyšla v 25. minúte nenápadná akcia, keď lopta stredom ihriska našla Moronga, ten z ľavej strany priťukol na hrot Radičovi, ktorý prekonal Belka - 1:0.

V 35. minúte sa k lopte po priamom kope dostal Sauer, ale svoju šancu pred bránkou Serede trestuhodne zahodil.

Vyrovnanie mal na kopačke následne Mashike, ale jeho pokus mieril mimo. V 40. minúte neuspel ani Nemčík, jeho strelu z vnútra šestnástky však vyrazil Chudý na rohový kop.

II. polčas:

Druhý polčas pokračoval v znamení tlaku hostí, v 52. minúte sa do zakončenia dostal Myslovič, ale jeho pokus z pravej strany bol zablokovaný obranou.

Vyrovnanie prišlo v 58. minúte, Jánošíkov center z ľavej strany poslal smolne do vlastnej bránky obranca Dias - 1:1.

V 64. minúte Sereď skórovala z kopačky Diasa po rohu Jureškina, ale rozhodca gól pre ofsajd neuznal.

Mičin našiel v 74. minúte z ľavej strany kopačku Hašu, ale jeho skvelú strelu ešte lepším zákrokom vyrazil Belko na rohový kop.

Dias mohol skórovať aj do súperovej brány, v 85. minúte však jeho hlavička mierila tesne mimo bránky Žiliny.

Oba tímy chceli vyhrať, bližšie trom bodom bola Sereď, ale svoje šance nevyužila a duel sa skončil nerozhodne 1:1.

Hlasy po zápase

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Žilina robí s mladými futbalistami najlepšie na Slovensku, to sa dnes potvrdilo. Dnes nás prekvapili svojim rozostavením, ale my sme chceli zahroziť z kontry, čo sa nám aj podarilo. V druhom polčase sme to preskupili, Ljubičiča sme posunuli na šestku a paradoxne sme inkasovali. To sa stáva, po góle sme boli lepší. S bodom je spokojnosť, Žiline treba zložiť poklonu."

Peter Černák, tréner Žiliny: "Prišli sme k súperovi, ktorý má najlepšiu jarnú formu, mali sme problémy v kádri, ale chlapci sa stotožnili s novým systémom dobre. Škoda inkasovaného gólu, v tom čase sme hrali dobre. Vyrovnali sme, súper mal dobré príležitosti, ktoré sme ustáli a bod je spravodlivý."