Hamšík by mužstvu stále mal čo dať, jednotka v bráne je istá (hodnotenie)

Slováci remizovali s Chile 0:0, výraznú zásluhu na tom mal brankár Martin Dúbravka. (Autor: TASR)
Daniel Dedina|20. nov 2022 o 17:20

Hodnotíme výkony slovenských futbalistov v zápase proti Čile.

BRATISLAVA. Slovenskí futbalisti zakončili kalendárny rok 2022 prípravným zápasom na Tehelnom poli proti Čile.

Leitmotívom duelu bola rozlúčka Mareka Hamšíka s reprezentáciou. Ako obstál on i jeho spoluhráči?

Výkony Slovákov hodnotíme známkami od 1 po 10. Jednotka predstavuje najnižšiu známku, desiatka najvyššiu.

Martin Dúbravka – 8

Ide z neho ohromná istota, spoluhráči sa môžu na neho v bráne spoľahnúť. Rovnako ako tri dni predtým v Čiernej Hore, zlikvidoval viacero nebezpečných príležitostí súpera.

Hoci v Manchestri United sedáva na lavičke, v reprezentácii je pri plnom zdraví jasnou jednotkou. Má 33 rokov, čo je pre brankára stále veľmi dobrý vek.

Peter Pekarík – 6

Ani on v klube nehráva, v reprezentácii je však naňho aj v 36 rokoch spoľahnutie. Pri bránení sa často zasúva viac do stredu, útočných nábehov po čiare už nepredvádza toľko ako v minulosti.

Podal spoľahlivý výkon, ťaží z ohromných skúseností a stále výborného fyzického fondu.

Ľubomír Šatka – 5

V prvom polčase bol jeho výkon, rovnako ako v podaní celého tímu, oveľa lepší. Hral jednoducho, v jednej situácii dobre vystúpil na súpera v hĺbke vlastnej polovice.

Po prestávke sa opäť nevyhol chybám. Pri prevahe Čile sa mu zúžili možnosti na rozohrávku, ktorá mu príliš nešla.