Rodrigues má v Slovane viac než gól na zápas, líder jasne zdolal Zlaté Moravce

Fotogaléria (18)
Gerson Rodrigues sa teší po strelenom góle v zápase ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|18. feb 2024 o 16:50

Skórovali aj Kucka a Marcelli.

Niké liga - 20. kolo

Slovan Bratislava - Zlaté Moravce 4:1 (2:0)

Góly: 15. Kucka, 30. a 73. Rodrigues, 55. Marcelli - 72. Balaj

Rozhodovali: Dzivjak - Jánošík, Vass. ŽK: Nonikašvili (Zlaté Moravce)

Diváci: 3168

Slovan: Trnovský - Pauschek (58. Blackman), Bajrič, Wimmer, Vojtko (87. Zmrhal) - Kankava, Kucka (78. Savvidis) - Barseghjan, Lichý, Marcelli (58. Strelec) - Rodrigues (87. Božík)

Zlaté Moravce: Lukáč - Suľa (81. Majdan), Nagy, Drame, Jinjolava - Balič (68. J. Švec) - Mészáros, Duga (81. Hodúr), Brenkus (46. Kuzma), Mondek (68. Nonikašvili) - Balaj

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava zdolali v zápase 20. kola Niké ligy posledné Zlaté Moravce jasne 4:1 a potvrdili post lídra.

Dvoma gólmi sa blysla nová posila Gerson Rodrigues. Luxemburský reprezentant má v Slovane bilanciu viac než gól na zápas. V troch súťažných dueloch skóroval už štyrikrát.

Slovan zvýšil svoj náskok na čele tabuľky, druhá Žilina na neho stráca už dvanásť bodov. Zlaté Moravce figurujú na poslednej 12. priečke a stále čakajú na víťazstvo v tejto sezóne.

Domáci boli od úvodu aktívnejší a v 15. minúte sa dokázali strelecky presadiť. Po rohovom kope sa dostala lopta ku Kuckovi, ktorý prestrelil Lukáča.

Fotogaléria zo zápasu Slovan Bratislava - Zlaté Moravce (20. kolo, Niké liga)

Rodrigues po polhodine zvýšil na 2:0 a potvrdil formu, keď skóroval aj v treťom zápase za Slovan. Po prestávke Barseghjan našiel v šestnástke Marcelliho a ten upravil už na rozdiel troch gólov.

Zlaté Moravce znížili v 72. minúte, Mészáros našiel Balaja, ktorý hlavičkou prekonal Trnovského. Slovan však okamžite kontroval a Rodrigues dosiahol druhý presný zásah v stretnutí.

V závere zápasu Nonikašvili fauloval Kankavu, ktorý zostal ležať na trávniku. Gruzínskeho stredopoliara museli nakoniec odniesť na nosidlách do šatne.