Galád skratoval: Chýba úcta, od prvej minúty ma chcel rozhodca vylúčiť

Fotogaléria (6)
Tréner Ivan Galád počas zápasu ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín v 10. kole Niké ligy. (Autor: TASR)
Martin Kozinka|6. okt 2024 o 09:40

Čo nahnevalo brankára Trenčína a prečo bol Galád vylúčený?

BRATISLAVA. Z kotla Tehelného pola sa ozývali hlasité, vulgárne pokriky: „Sláviček je ****!”

Brankár Trenčína robil vrásky na čele útočníkom Slovana, ale aj fanúšikom za bránou.

V zápase 10. kola Niké ligy zneškodnil Matúš Sláviček osem striel súpera. Dvadsaťjedenročný brankár odchytal životný zápas.

Výrazným spôsobom sa podpísal pod zisk cenného bodu za remízu (1:1), ktorú si Trenčania odviezli z hlavného mesta.

Fotogaléria zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín (Niké liga - 10. kolo)

Keď rozhodca odpískal koniec, Sláviček s úsmevom zakýval do kotla. Poslal mu bozk. To sa nepáčilo niektorým hráčom Slovana.

Do rodiny mi nikto nadávať nebude, vraví

Obranca Kevin Wimmer ho okamžite schmatol za dres. Pomáhal mu v tom aj Kenan Bajrič.

„Brankár Trenčína bol šťastný, že získali bod,” vravel po zápase stopér “belasých”. „Robil niečo pred našimi fanúšikmi.”

Do potýčky sa zapojil aj kapitán Slovana Tigran Barseghjan, ktorý sotil brankára na zem. Neskôr za to videl žltú kartu.

„Mrzí ma, že som to na konci zápasu nezvládol,” kajal sa pred novinármi Sláviček.

Čo ho nahnevalo? „Nevadí mi, že ma napádajú fanúšikovia. Môžu ma poslať hocikde, aj ma nazývať hocijako, ale do rodiny mi nikto nadávať nebude. Toto si môžu odpustiť.”

Skratoval aj Galád

Trenčínu nebude k dispozícii v najbližšom kole po reprezentačnej prestávke. V druhom polčase bol potrestaný žltou kartou za zdržiavanie. Druhú videl po potýčke.

„Hneď som mu povedal, že si to musí sám vyhodnotiť a poučiť sa z toho, keďže nás v podstate oslabil do ďalšieho zápasu,” vysvetľoval jeho kapitán Damián Bariš.

Chinonso Emeka, Rahim Ibrahim a brankár Matúš Sláviček sa tešia po strelenom góle v zápase ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín v 10. kole Niké ligy. (Autor: TASR)

Sláviček bol v zápase druhým vylúčeným Trenčanom. Počas zápasu uvidel červenú kartu aj nový tréner Ivan Galád.

Ten vypenil na štvrtého rozhodcu, keď hlavný arbtier stretnutia Lukáš Dzivjak neodpískal faul v súboji Judea Sundaya s Danylom Ignatenkom.

Musí sa zamyslieť, či to má zmysel

Domov»Futbal»Slovensko»Galád skratoval: Chýba úcta, od prvej minúty ma chcel rozhodca vylúčiť