Fotogaléria (10)
Futbalisti Slovana zľava Dávid Strelec, Kyriakos Savvidis, Nino Marcelli a Jaromír Zmrhal. (Autor: TASR)
Sportnet|28. feb 2024 o 19:21

Ďalším súperom Slovana v Slovnaft Cupe bude Podbrezová.

Slovnaft Cup - osemfinále

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 1:0 (0:0)

Gól: 66. Marcelli

Rozhodoval: Kraľovič, ŽK: Essomba, Ndjeungoue (obaja Žilina)

Diváci: 2273

/Slovan postúpil do štvrťfinále/

BRATISLAVA. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do štvrťfinále Slovnaft Cupu, keď na domácej pôde zdolali MŠK Žilina 1:0.

Domáci futbalisti boli od úvodu aktívnejší, čo vyústilo do faulu obrancu Žiliny na Gersona Rodrigueza v pokutovom území.

Sám faulovaný hráč si postavil loptu na biely bod, no jeho strela skončila len na brvne bránky hosťujúceho gólmana Ľubomíra Belka.

Fotogaléria zo zápasu Slovan Bratislava - MŠK Žilina (Slovnaft Cup, osemfinále)

Trénerovi Vladimírovi Weissovi st. vyšli v druhom polčase striedania dokonale, keď už po minúte na trávniku otvoril skóre mladý odchovanec klubu Nino Marcelli.

Ďalší gól už v zápase nepadol a tak po triumfe 1:0 postúpil do štvrťfinále Slovan Bratislava.

V ňom vyzve futbalistov Podbrezovej, ktorí triumfovali nad ViOn Zlaté Moravce 3:1 ešte v novembri minulého roka.

Pohárová súťaž Slovnaft Cup bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.

/Pavúk súťaže nájdete na tomto odkaze >>>/

Domov»Futbal»Slovensko»Dokonalé striedanie trénera Weissa. Mladý odchovanec Slovana rozhodol po minúte na ihrisku