Bez drámy to opäť nepôjde. Weiss musel improvizovať a Kucka si povzdychol

Tréner Vladimír Weiss st. po prvom zápase play-off Európskej ligy: ŠK Slovan Bratislava - Aris Limassol (2:1). (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
Michal Šášky|25. aug 2023 o 03:00

Slovan opäť iba tesne zvíťazil.

BRATISLAVA. Slovan Bratislava odohral pod vedením trénera Vladimíra Weissa 45. zápas v pohárovej Európe. Fanúšik má takmer vždy jednu istotu.

Že to bude dráma. Otvorený boj do posledných minút a často len s najtesnejším rozdielom v skóre.

Výnimkou nebol ani štvrtkový večer. Slovan zdolal cyperský Aris Limassol 2:1, hoci mal tri štvrtiny zápasu prevahu a navrch v kľúčových štatistikách.

Sľuboval odvahu a šokoval

Weiss pred stretnutím tvrdil, že tím je nabudený a pripravený. Má dva voľné víkendy po sebe, keďže v Michalovciach sa rozšíril covid a súboj s Ružomberkom bol dávnejšie odložený.

„Tešíme sa. Chceme hrať ofenzívny futbal s väčším počtom útočiacich hráčov. A uvidíme, kto z koho,“ hovoril tréner na predzápasovej tlačovej konferencii.

Hoci mu chýbal kanonier Aleksandar Čavrič pre malý svalový problém a tiež krídelník Jaromír Zmrhal, po zraneniach sa vrátili kapitán Vladimír Weiss mladší či stredopoliar Kyriakos Savvidis.

Slovan nastúpil s chuťou a s výrazne ofenzívnou zostavou, ktorá - možno aj príjemne - šokovala fanúšikov belasých.

Domov»Futbal»Európska liga»Bez drámy to opäť nepôjde. Weiss musel improvizovať a Kucka si povzdychol