Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Futbal: Škrtel blízko podpisu s FC Liverpool

Martin Škrtel v drese Zenitu Petrohrad. (Autor: AP)
Sportnet|7. jan 2008 o 10:00

LIVERPOOL 7. januára (SME.sk) - Slovenský reprezentačný obranca Martin Škrtel by mal v najbližčom čase skompletizovať svoj prestup z ruského Zenitu Petrohrad do anglického futbalového veľkoklubu FC Liverpool ...

LIVERPOOL 7. januára (SME.sk) - Slovenský reprezentačný obranca Martin Škrtel by mal v najbližčom čase skompletizovať svoj prestup z ruského Zenitu Petrohrad do anglického futbalového veľkoklubu FC Liverpool. Informovali o tom takmer všetky významnejšie britské médiá, slovenský denník Šport dokonca prišiel s informáciou, že je už "ruka v rukáve".

Španielsky tréner "The Reds" Rafael Benítez potrebuje vyriešiť stopérsku otázku, ktorá ho trápi vlastne od úvodu sezóny, veď sa po rozpačitom štarte, kedy obrana nezaberala tak ako mala, na niekoľko mesiacov zranil dánsky futbalista roka 2007 Daniel Agger a Sami Hyypiä pri svojom rozpačitom návrate do záladnej zostavy vo svojich 34-rokoch nie vždy stíha na mladších a rýchlejších útočníkov súpera. V rezerve LFC je ešte k dispozícii jej kapitán Jack Hobbs, ktorý už takisto v tejto sezóne dostal v srdci obrany prvého tímu priestor, vo svojich 19-rokoch však zatiaľ nemá žiadne skúsenosti s tým, ako to vo "veľkom" futbale chodí a tak nie je najvhodnejším riešením vzniknutej situácie.

Benítez skúšal na poste stopéra v dueloch s Manchestrom City (0:0) a tiež aj pri prekvapujúcom domácom zaváhaní s Wiganom (1:1) Álvara Arbelou, jeho krajan, ktorý je defenzívnym univerzálom sa však aj napriek tomu, že sa vo svojom predošlom pôsobisku v La Coruni neraz predstavil aj na tomto poste, skôr hodí na pravý či ľavý kraj obrannej formácie.

23-ročný Škrteľ, ktorý je pomerne čerstvým majstrom Ruska a takisto jedným z kandidátov na ocenenie Najlepší futbalista roka 2007 v Slovenskej republike už absolvoval v Liverpoole zdravotnú prehliadku a podpisu kontraktu už bráni len niekoľko detailov. Prestupová čiastka za slovenského reprezentanta sa pohybuje v rozmedzí od 3,5 do 6 miliónov libier, liverpoolsky denník Daily Post sa ale skôr prikláňa k nižšej sume, keďže je známe, že Benítez svoje posily zvyčajne neprepláca.

Ak sa prestup uzavrie, stretne sa Škrteľ na Anfield Road aj s takými veľkými hráčmi, akými sú Gerrard, Torres, Reina, Alonso, Mascherano či Carragher, ktorý by mal byť pre Martina veľkým vzorom, veď 29-ročný odchovanec "The Reds" je takpovediac dušou tímu. Na druhej strane je Škrteľovmu poňatiu hry veľmi podobný. Mladý Slovák čelil v poslednej dobe množstvu zaujímavých ponúk (Valencia, Newcastle, Tottenham, Everton), ak by sa napokon s Liverpoolom predsa len dohodol, stal by sa po Petrovi Dubovskom (hrával v madridskom Reale), Ľubomírovi Moravčíkovi (spojil časť svojej kariéry so Celticom) Marekovi Čechovi (háji farby FC Porto) a Vratislavovi Greškovi (pôsobil v milánskom Interi) ďalším z mála futbalistov spod Tatier, ktorému sa v novodobej ére podarilo prestúpiť do veľkého európskeho tímu.

Slovenský stopér pomohol Petrohradu k prvému majstrovskému titulu od roku 1984. V 74 zápasoch za Zenit dal 22-násobný reprezentant 3 góly, v súčasnosti má s ruským tímom platnú zmluvu do konca roka 2008.

Súvisiace články