TASR|8. okt 2022 o 20:45 (aktualizované 8. okt 2022 o 21:36)

Ioannis Niarchos sa postaral o oba gólové momenty.

ŽK: Čögley, Yao, Blažek, Baumgartner - Múdry, Duga, Niarchos

Skalica: Junas - Nagy, Blažek, Podhorín, Čögley - Potoma (81. Stursa), Hollý (57. Mihalík) - Fábry (57. Baumgartner), Vlasko (64. Kousal), Yao - Šebesta (57. Haša)

Zlaté Moravce: Lukáč - Šula, Pintér, Suvalija, Čonka - Mondek, Ďubek (73. Horák) - Múdry, Duga (84. Bednár), Vestenický (77. Almeida) - Niarchos (77. Brenkus)

Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

SKALICA. Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble zvíťazili v sobotňajšom zápase 13. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Skalica 2:0. Oba góly strelil grécky útočník Ioannis Niarchos, ktorý sa presadil v 5. a 53. minúte.

Víťaznú premiéru na lavičke Zlatých Moraviec absolvoval skúsený tréner Ivan Galád, ktorý nedávno nahradil bývalého kouča reprezentácie Jána Kociana.

Skaličania nezvíťazili už v piatom zápase za sebou a po 13 zápasoch majú na konte 12 bodov. Zlaté Moravce si vylepšili pozíciu v spodnej časti tabuľky.

Po druhom víťazstve v sezóne majú 10 bodov a na priebežnom 11. mieste majú trojbodový náskok pred posledným Liptovským Mikulášom.

Hlasy po zápase:

Juraj Jarábek, tréner Skalice: "Tohto zápasu som sa obával, pretože zmena trénera je vždy veľký impulz, čo sa potvrdilo. ViOn bol namotivovaný, ale to nás neospravedlňuje. Mali sme zlý vstup do zápasu, taký gól, aký sme dostali v tretej minúte, by sme nemali dostať. Prehrávali sme 0:1 a v prvom polčase sme prakticky neohrozili bránu súpera.

V druhom polčase to bolo lepšie, urobili sme tri zmeny, chalanom nemám veľmi čo vyčítať, až na tie šance, pretože tam sa lámal chlieb. Našich stopérov nepochválim, dve hlavičky ďaleko od hráča, to by sa nemalo stávať. Dnes nám to nebolo súdené, trápi nás koncovka. Mrzí nás to a budeme to musieť odčiniť v najbližších zápasoch. Rozoberieme si to a určite musíme byť lepší."

Ivan Galád, tréner Zlatých Moraviec: "Tešíme sa, že sme vyhrali, bolo vidieť veľkú emóciu. Myslím si, že zo strany domácich boli taktiež vidieť slušné veci v tomto zápase. Sme radi, že sme spravili jeden krok, no máme pred sebou ešte strašne veľa práce."