Neznámy vandal polepil plagátmi štadión v Olomouci, situáciou sa zaoberá polícia

Štadión Sigmy Olomouc.
Štadión Sigmy Olomouc. (Autor: facebook/SK Dynamo České Budějovice)
TASR|13. apr 2024 o 21:34

Sme šokovaní vulgaritou a agresivitou tohto skutku, uviedol v mene klubu Petr Konečný.

OLOMOUC. Neznámy vandal v sobotu ráno polepil futbalový štadión v Olomouci plagátmi zameranými proti vedeniu, k tomu pridal aj prasacie hlavy a červenú farbu.

K incidentu prišlo deň pred domácim zápasom Sigmy Olomouc proti Jabloncu. Situáciou sa už zaoberá polícia.

Neznámy útočník postriekal vstupnú bránu a vonkajšiu fasádu štadióna, na dvere nalepil plagáty, ktorými vyzýval vedenie klubu k odstúpeniu. Na betónové stĺpy umiestnil tri prasacie hlavy.

"Policajný zbor sa celou záležitosťou intenzívne zaoberá a zisťuje všetky súvislosti a okolnosti prípadu," uviedla hovorkyňa olomouckej polície pre portál idnes.cz.

"Sme šokovaní vulgaritou a agresivitou tohto skutku, ktorý pripomína praktiky mafie. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že ide o cielenú snahu rozhodiť náš klub v záverečných kolách základnej časti," uviedol v mene klubu Petr Konečný.

Situácia okolo klubu je už dlhšie napätá. Tímu sa prestalo na jar dariť. Pre zlé výkony v tíme skončil tréner Václav Jílek, nedarí sa však ani jeho nástupcovi Jiřímu Saňákovi.

K tomu čelí vedenie organizácie k obvineniam z nekalých obchodov, ktoré sa udiali v minulosti. Týkať sa mali ihriska s umelou trávou a ubytovní pre dorastencov.

Tabuľka českej ligy

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Česko»Neznámy vandal polepil plagátmi štadión v Olomouci, situáciou sa zaoberá polícia