Sebastien Haller sa teší z gólu. (Autor: TASR / AP)
Ivan Mriška|11. apr 2024 o 00:15

Sebastien Haller je hrdinom nemeckého klubu.

MADRID. Pôsobili zakríknuto, akoby sa báli. V defenzívnej činnosti kopili chybu za chybou.

Obrancovia Borussie Dortmund pripomínali v štvrťfinále Ligy majstrov žiakov. Chlapcov, ktorí majú minimálne skúsenosti.

Nemecký celok prehrával po hrubých chybách v defenzíve 0:2. Španieli mali kvalitný pressing, ale presné zásahy im vypracovali hostia.

„Neviem prečo, ale niektorí naši hráči boli na začiatku nervózni,“ pre DAZN priznal kapitán Borussie Dortmund Emre Can.

Gól muža, ktorý prekonal rakovinu

Mats Hummels spravil po prestávke ďalšiu chybu. Samuela Lina však v čistej šanci vychytal brankár Gregor Kobel a ako sa neskôr ukázalo, bol to dôležitý moment. Zákrok, ktorý pred odvetou dáva Dormundu nádej na postup.

Po hodine hry totiž prišiel na trávnik muž, ktorý prekonal rakovinu. A v 81. minúte skorigoval na konečných 2:1.

„Nebolo to ľahké, pretože súper dobre bránil. Boli fázy, keď nás domáci úplne prevalcovali. Takže berieme 2:1 a v odvete bude všetko otvorené,“ dodal Can.

„Škoda, že sme inkasovali gól a zápas skončil tlakom na našu bránu. Dôležité však bolo vyhrať prvý zápas a teraz pôjdeme vyhrať opäť, pre Movistar povedal útočník Atlética Madrid Antoine Griezmann.

(Autor: Sportnet)

O jeho návrate sa pochybovalo

Domov»Futbal»Liga majstrov»Ako malé deti. Dortmund zachránil muž, ktorý prekonal rakovinu