Oslabená Žilina v závere udrela, na Liptove jej bod vystrelil Jambor

Timotej Jambor (vpravo) a Šimon Gabriel v stretnutí medzi Ružomberkom a Žilinou. (Autor: TASR)
TASR|11. máj 2024 o 19:45 (aktualizované 11. máj 2024 o 21:04)

Oba góly zápasu padli z priamych kopov.

Niké liga - skupina o titul, 9. kolo

Ružomberok - Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 36. Domonkos - 88. Jambor

ŽK: Chobot, Mojžiš, Chrien, Selecký - Bari, ČK: 36. Stojčevski (Žilina).

Rozhodovali: Marhefka - Straka, Košecký, 1515 divákov

Ružomberok: Ťapaj - Gabriel, Malý, Mojžiš - Domonkos (79. Luterán), Lavrinčík, Zsigmund (79. Múdry) Tučný (72. Jackuliak) - Chrien, Gere (72. Boďa), Chobot (63. Selecký)

Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue - Ďatko (83. Hranica), Gidi, Sauer, S. Javorček (83. Adang) - Bile (72. Essomba), Jambor, Iľko (46. Bari)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

RUŽOMBEROK. Futbalisti MŠK Žilina remizovali v sobotňajšom zápase 9. kola Niké ligy v skupine o titul na ihrisku MFK Ružomberok 1:1.

V tabuľke sa posunuli na druhé miesto o bod pred Trnavu a o tri pred Dunajskú Stredu. Ich súperi však odohrajú vzájomný duel 9. kola v nedeľu.

Obe mužstvá od začiatku ponúkali divákom otvorený a zaujímavý futbal. V 8. minúte mali hostia tri veľké šance za sebou, avšak ružomberský brankár Ťapaj excelentne vychytal Ďatka, Iľka a Javorčeka.

V 34. minúte Stojčevski pred vlastnou šestnástkou fauloval Zsigmunda. Hlavný rozhodca Marhefka najprv žilinskému obrancovi vytiahol žltú kartu, no po konzultácii so systémom VAR svoj pôvodný verdikt zrušil a hráča vylúčil.

Z nariadeného priameho kopu utešene rozvlnil sieť Domonkos - 1:0.

Žilinčania mohli vyrovnať hneď po zmene strán, keď strelu Bileho vyrazil Ťapaj a vzápätí Jambor minul z dobrej pozície odkrytú bránu.

V závere sa hostia zo všetkých síl snažili s nepriaznivým výsledkom niečo spraviť a napokon sa im to aj podarilo, keď z priameho kopu vyrovnal Jambor.

Hlasy po zápase

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: "Videli sme slušné ligové stretnutie, prvý polčas bol z oboch strán otvorený. Hostia mali šance i závary, my takisto dobrý balans v ofenzíve, čo sa týka rýchlych prechodov, aj postupného útoku. Boli sme aj nebezpeční. No vyskytlo sa i veľa situácií, keď sme boli neopatrní a neriešili sme ich kvalitne. Potom sme si pomohli štandardkou a vylúčením. Aj ďalej sme chceli byť aktívni. V druhej polke sa to aj darilo. Vedeli sme, že Žilina dnes musí vyhrať, že aj proti desiatim to bude náročné. Nechceli sme im to úplne otvoriť, mysleli sme aj na zadné vrátka. Mali sme však nejakú šancu dotiahnuť kvalitnejšie. Finálna tretina nás tentoraz hnevala. Bolo treba dať gól na 2:0 a bolo by po zápase."

Michal Ščasný, tréner Žiliny: "Sme smutní a sklamaní, že sme zápas nezvládli trojbodovo. V prvom polčase naše mužstvo malo viac šancí, aj tri - štyri tutovky. Ružomberok prvý i druhý polčas hrozil hlavne z rýchlych protiútokov. 40–50–metrové návraty sú potom veľmi náročné. Klobúk dole pred chalanmi, veď od 36. minúty hrali o jedného hráča menej. Napokon sme boli odmenení aspoň tým gólom. Berieme bod, ale nezakrývam sklamanie, chceli sme vyhrať. Aj na začiatku druhého polčasu sme mali ďalšiu tutovku."