Niké liga: Ružomberok na úvod prekvapil. Doma zdolal Trnavu

MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava: ONLINE prenos zo zápasu 19. kola Niké ligy.
Fotogaléria (8)
MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava: ONLINE prenos zo zápasu 19. kola Niké ligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|10. feb 2024 o 12:00 (aktualizované 10. feb 2024 o 17:26)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu 19. kola Niké ligy: MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava.

RUŽOMBEROK. Futbalisti FK Železiarne Podbrezová a MFK Zemplín Michalovce dnes hrali zápas 19. kola Niké ligy.

Fotogaléria zo zápasu Ružomberok - Trnava (19. kolo, Niké liga)

Futbal sledujte s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava dnes (Niké liga LIVE, 19. kolo, sobota, výsledky, NAŽIVO)

Niké liga  2023/2024
10.02.2024 o 15:00
19. kolo
Ružomberok
1:0
(1:0, 0:0)
90+2 minúta
Ukončený
Trnava
Prehľad
Góly: 24. Lavrinčík (Hladík). ŽK: 49. Tučný (RUZ), 74. Frühwald (RUZ) – 1. Poznar (TRN), 62. Daniel (TRN). Rozhodca: Glova – Straka, Vitko. Diváci: 1374.
Prenos
V druhom polčase sa na výsledku nič nezmenilo a tak Ružomberok doma vyhral nad Spartakom Trnava 1:0.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch.
90+2
Koniec zápasu.
90+2
Strela hostí spoza šestnástky letí mimo vzdialenejšej žrde.
90+1
Domáci útok zastavuje ofsajdový verdikt.
90+1
Nadstavovať sa budú dve minúty.
90
Po skrumáži v domácej šestnástke napokon mohli ísť Liptáci do rýchleho protiútoku, no Boďa nenašiel prihrávkou Zsigmunda.
88
Daniel si nabiehal na dlhú loptu po ľavom krídle, no napokon bola pre neho príliš rýchla aj keď robil čo mohol.
84
Poznar ťahal útok po pravom krídle, no domáca defenzíva si ho postrážila a nepustila ho do šance.
83
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok:
z ihriska odchádza Martin Chrien, prichádza Juraj Kotula.
81
Prebiehajúca ofenzívna aktivita hostí sa končí ich nedorozumením, keď si pri krátkych prihrávkach nechali loptu ujsť za postrannú čiaru.
77
z ihriska odchádza Timotej Múdry, prichádza Samuel Šefčík.
77
Strelu hostí spoza šestnástky blokuje Gabriel.
76
Po faule v strede ihriska majú loptu Liptáci.
74
yellowCardŽltá karta pre tím MFK Ružomberok (Tomáš Frühwald).
74
Na opačnej strane to skúšal z hranice veľkého vápna Daniel, no spoza obranného valu mieri nad brvno.
73
importantBoďa potiahol útok, napokon to zobral na seba a vystrelil, no mieri spoza šestnástky vedľa bližšej žrde.
71
Boďa sa ocitol v šanci, no pred bránou mieri do obrancu, ktorý blokuje jeho strelu.
70
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava:
z ihriska odchádza Martin Bukata, prichádza Jakub Paur.
70
Dnešné stretnutie sleduje 1374 divákov.
69
importantBukata krížnou strelou zblízka minul vzdialenejšiu žrď ružomberskej brány.
68
Dlhá lopta hostí nenachádza adresáta.
64
Ružomberčania si vypracovali ofenzívnu akciu, no napokon si počínajú nedovolene a strácajú loptu.
62
z ihriska odchádza Jan Hladík, prichádza Martin Boďa.
62
z ihriska odchádza Adam Tučný, prichádza Alexander Selecký.
62
yellowCardŽltá karta za hru rukou pre tím FC Spartak Trnava (Erik Daniel).
61
Hostia zvolili miesto centra prihrávku na Daniela, následne na Azanga a jeho center odvrátil obranca.
60
Spartak získal priamy kop.
59
z ihriska odchádza Martin Mikovič, prichádza Jaheem Burke.
59
z ihriska odchádza Ján Bernát, prichádza Filip Bainović.
59
z ihriska odchádza Kelvin Ofori, prichádza Philip Azango.
59
importantBukata páli z vnútra veľkého vápna spoza obrancu tesne nad brvno.
57
importantPo Múdreho prihrávke to skúsil z mierneho uhla Luterán, jeho strelu na dvakrát zneškodnil Takáč.
56
Po faule v strede ihriska majú loptu Ružomberčania.
54
importantPoznar sa dostával do šance, jeho strelu domáci hráči zblokoval. Následne hostia vyslali nebezpečný center, ktorý preletel päťkou, no nikomu sa ho nepodarilo usmerniť do brány.
53
Hostia rozohrali nakrátko a následne odcentrovali pred bránu, odkiaľ Liptáci loptu odhlavičkovali.
53
Trnava získala rohový kop.
51
Ofenzívna aktivita hostí v okolí domáceho veľkého vápna pokračovala aj naďalej, no všetko sa končí útočným faulom.
51
Po rohovom kope prichádza skrumáž pred domácou svätyňou, ale Spartak sa teraz nedostáva do zakončenia.
50
importantPo dlhom centri z miesta priestupku Daniel zachytil loptu a prihral pred bránu Poznarovi, ktorého strela zblízka je zblokovaná ponad brvno na rohový kop.
49
yellowCardŽltá karta za faul v strede ihriska pre tím MFK Ružomberok (Adam Tučný).
48
Na začiatku druhého polčasu sme videli po jednom faule v strede ihriska na obidvoch stranách.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase vyhráva Ružomberok nad Spartakom Trnava gólom Samuela Lavrinčíka 1:0.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Tučného center odvrátil hlavou Koštrna.
45+1
Po rohu sa Liptákom nepodarilo ohroziť bránu, ale zostávajú pri lopte a získavajú ďalší roh.
45+1
Nadstavovať sa bude jedna minúta.
45
Tučného center z priameho kopu je odvrátený na rohový kop.
44
Ružomberok získal priamy kop.
42
importantBukata sa ocitol vo veľkej šanci, no mieri mimo bránu.
41
Hostia posielajú z ľavej strany ďalší center do domáceho veľkého vápna, no ani teraz nenachádza adresáta.
37
Mikovičov center z ľavej strany nenachádza adresáta v ružomberskom veľkom vápne.
35
Strieľaný center hostí chytá Frühwald.
33
importantDaniel mieri spoza šestnástky tesne nad brvno.
32
Po chvíli sa v strede ihriska previnili voči pravidlám aj hostia.
31
Liptáci si teraz vpredu počínali nedovolene a prichádzajú o loptu.
30
29
Daniel poslal prihrávku z ľavej strany, lopta preletela celou šestnástkou, no nenašla adresáta v bielom drese.
24
goalRužomberok dal gól!
Jan Hladík výborne našiel SAMUELA LAVRINČÍKA na hranici veľkého vápna, ktorý strelou k žrdi otvára skóre dnešného stretnutia!
21
Luteránov strieľaný center letí ponad bránu.
19
Hostia poslali center do domáceho veľkého vápna, Liptáci ho ale odhlavičkovali.
16
Daniel sa snažil obtočiť okolo obrancu a zakončiť, no ružomberský obranca ho pripravil o loptu.
14
importantDaniel vystrelil spoza veľkého vápna tesne vedľa bližšej žrde.
13
11
Bernátov center domáci odvrátili, následne sa lopty zmocnil Daniel, no pri snahe vrátiť ju do nebezpečných priestorov si počínal nedovolene.
9
Po faule na prenikajúceho Poznara získal Spartak priamy kop.
7
Na druhej strane sa o prienik po ľavej strane snažil Tučný, ale obrana hostí si ho postrážila.
6
Tentokrát to z ľavej strany skúšal Mikovič, no jeho center letí ponad bránu a nasleduje Frühwaldov odkop.
5
Daniel prenikol po ľavom krídle a následne našiel na hranici veľkého vápna nabiehajúceho Bukatu, ktorému sa nedarí v rýchlosti zakončiť podľa jeho predstáv.
3
Pod Čebrať si našla cestu aj početná skupina fanúšikov Spartaka Trnava. Fanúšikovia obidvoch tímov vytvárajú v úvode kvalitnú atmosféru.
2
Po faule útočníka hostí potreboval ošetrenie Matúš Malý.
1
yellowCardŽltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Tomáš Poznar). Hráč hostí sa dopustil útočného faulu.
1
Stretnutie sa práve začalo.
-1
Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.
-35
Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Frühwald – Malý, Maslo, Gabriel – Luterán, Múdry, Zsigmund (C), Lavrinčík, Tučný – Chrien, Hladík.

Náhradníci: Ťapaj – Domonkos, Šefčík, Jackuliak, Gerec, Boďa, Chobot, Selecký, Kotula.

Tréner: Ondřej Smetana

FC Spartak Trnava: Takáč – Šulek, Štetina, Koštrna, Mikovič (C) – Zeljković – Bukata, Bernát – Ofori, Poznar, Daniel.

Náhradníci: Rusov – Djurić, Procházka, Azango, Krizmanič, Paur, Bainović, Kóša, Burke.

Tréner: Michal Gašparík

Rozhodca: Glova – Straka, Vitko.
V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas devätnásteho kola Niké ligy medzi Ružomberkom a Spartakom Trnava.

Zatiaľ čo väčšina tímov sa minulý víkend pripravovala na začiatkom jarnej časti, hostia z Trnavy už absolvovali súťažný duel, keď odohrali v Košiciach dohrávku osemfinále Slovnaft Cupu. V siedmej minúte poslal domácich do vedenia Žan Medved, už po minúte síce vyrovnal Kelvin Ofori, no v 24. minúte preklopil misky váh na košickú stranu Oleksandr Golikov. Spartaku vyšiel záver duelu, keď v 85. minúte vyrovnal Martin Šulek a po piatich minútach rozhodol Filip Bainović o výhre Trnavy 3:2. Mužstvo z Malého Ríma postúpilo v pohárovej súťaži do štvrťfinále, kde ich čakajú Michalovce.

Spartak Trnava získal v jesennej časti Niké ligy 36 bodov a v tabuľke mu patrí priebežná tretia priečka. Na druhú Žilinu stráca dva body. Naopak, od štvrtej Banskej Bystrice, piatej Dunajskej Stredy, šiesteho Trenčína aj siedmej Podbrezovej, ho delí sedem bodov.

Domáci Ružomberok postúpil do štvrťfinále Slovnaft Cupu už v jeseni a na jar ho čaká pohárový duel v Dunajskej Strede. Počas minulého víkendu tak, podobne ako väčšina účastníkov Niké ligy, mal na programe generálku pred štartom jarnej časti. V nej u našich severných susedov podľahol Górniku Zabrze 0:4.

Ružomberčania majú na svojom konte 22 bodov a v ligovej tabuľke sa nachádzajú na ôsmom mieste. Od deviatej Skalice ich delí jeden bod. Naopak, na siedmu Podbrezovú, šiesty Trenčín, piatu Dunajskú Stredu a štvrtú Banskú Bystricu strácajú sedem bodov.

Obidvaja súperi sa v tejto sezóne stretli zatiaľ raz. Duel ôsmeho kola sa v Trnave skončil remízou 2:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.