Ronaldo sa vrátil a podieľal na góle, Hancko je bližšie k postupu ako Hamšík

Dávid Hancko sa teší z gólu v drese Feyenoordu Rotterdam.
Dávid Hancko sa teší z gólu v drese Feyenoordu Rotterdam. (Autor: SITA/AP)
SITA|7. okt 2022 o 10:25

Malmö prerušila pyrotechnika na ihrisku.

BRATISLAVA. Slovenskí futbalisti Dávid Hancko ani Marek Hamšík sa vo štvrtkových zápasoch skupinovej časti Európskej ligy 2022/2023 netešili z víťazstiev svojich tímov.

Stretnutie medzi švédskym Malmö FF a lídrom I. bundesligy Unionom Berlín (0:1) rozhodca v druhom polčase na pol hodiny prerušil, lebo na ihrisko sa dostala pyrotechnika od fanúšikov nemeckého mužstva.

Úlohu favoritov potvrdili anglické kluby Manchester United a londýnsky Arsenal.

Hancko je k postupu bližšie ako Hamšík

Slovenský reprezentačný obranca Hancko odohral celý duel v drese holandského Feyenoordu Rotterdam, ktorý remizoval na pôde dánskeho FC Midtjylland 2:2.

Oba tímy majú po troch zápasoch v F-skupine po štyri body, Feyenoord vedie vďaka lepšiemu skóre.

Bývalý kapitán Slovenska Hamšík bol pri prehre tureckého Trabzonsporu 1:3 na ihrisku francúzskeho AS Monaco, skúsený stredopoliar hral do 56. minúty.

Turecký majster je v H-skupine tretí s tromi bodmi, Monako a vedúci Ferencváros Budapešť majú po šesť bodov.

Ronaldo asistoval na gól

Manchester United zareagoval na prehru z víkendového mestského derby proti Manchestru City (3:6) triumfom 3:2 na pôde cyperského klubu Omonia Nikózia, aj keď v polčase prehrával 0:1.

Všetky góly "červených diablov" strelili striedajúci hráči - dva Marcus Rashford a jeden Anthony Martial.

"Náhradníci dnes mali veľký vplyv na výsledok a to je naozaj dobré. Posilňuje to tím," uviedol tréner Erik ten Hag.

Jeho zverenci sú po troch dueloch E-skupiny na 2. pozícii so šiestimi bodmi a o tri body za španielskym Realom Sociedad San Sebastián.

Celé stretnutie odohral Cristiano Ronaldo, pripísal si asistenciu.

Líder anglickej Premier League, londýnsky Arsenal, zvíťazil aj v druhom zápase A-skupiny, na domácom štadióne zdolal nórsky FK Bodo/Glimt 3:0. Strelecky sa presadili Eddie Nketiah, Rob Holding a Fabio Vieira.

"Kanonieri" vedú skupinu s plným počtom šiestich bodov, druhé Bodo/Glimt má štyri body z troch duelov.

Taliansky AS Rím si pripísal druhú prehru v treťom stretnutí C-skupiny, doma podľahol zatiaľ bezchybnému španielskemu Betisu Sevilla 1:2 a patrí mu tretia priečka s tromi bodmi.

Domov»Futbal»Európska liga»Ronaldo sa vrátil a podieľal na góle, Hancko je bližšie k postupu ako Hamšík