Fotogaléria (16)
Momentka zo zápasu Inter Miláno - Atletico Madrid v osemfinále Ligy majstrov, zľava Matteo Darmian a Antoine Griezmann (Autor: TASR/AP)
SITA|21. feb 2024 o 11:39

O triumfe domácich rozhodol v 79. minúte Rakúšan Marko Arnautovič.

BRATISLAVA. Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v utorňajšom úvodnom stretnutí osemfinále Ligy majstrov 2023/2024 nad španielskym mužstvom Atlético Madrid najtesnejším rozdielom 1:0 a pred odvetou majú bližšie k postupu medzi osmičku najlepších tímov kontinentu.

Finalista uplynulého ročníka si triumf nad madridskými „Los Colchoneros“ vybojoval až v závere stretnutia, keď sa v 79. minúte strelecky presadil Rakúšan Marko Arnautovič.

„Som šťastný, že som skóroval, hlavne pre ľudí, ktorí nás prišli povzbudiť, mojich spoluhráčov a moju rodinu.

Vytvorili sme množstvo šancí, mohli sme streliť aj viac gólov, ale vyhrali sme a to je dôležité.

V Madride nás čaká veľmi ťažký zápas. Musíme myslieť na to, aby sme tam hrali svoju hru.

Myslím si, že aj v odvete môžeme zvíťaziť,“ poznamenal Arnautovič podľa oficiálneho webu Európskej futbalovej únie (UEFA).

Hostia v Miláne za celý zápas ani raz nevystrelili na bránku domáceho gólmana Yanna Sommera.

Tréner Atlética Diego Simeone však napriek tomu dúfa, že v odvete predvedie jeho mužstvo lepší výkon a postúpi do štvrťfinále.

„Musíme sa zlepšiť, vyhrávať súboje a viac behať. Skrátka hrať vo väčšom nasadení. A dobré veci potom prídu,“ poznamenal Simeone.

Fotogaléria: Inter Miláno - Atletico Madrid (Liga majstrov)

V druhom utorňajšom stretnutí LM sa holandský tím PSV Eindhoven rozišiel s nemeckou Borussiou Dortmund zmierlivo po remíze 1:1.

Pred odvetou na vestfálskej pôde sú tak šance oboch tímov na postup 50 na 50.

Hostia viedli od 24. minúty, keď skóroval niekdajší hráč PSV Donyell Malen, v 56. minúte vyrovnal z pokutového kopu Luuk de Jong.

„Dnes sme hrali dobre. To isté môžeme dokázať aj v Dortmunde,“ povedal De Jong, na ktorého nadviazal stredopoliar PSV Joey Veerman: „V druhom polčase sme to mali úplne pod kontrolou. Keď sa pozriete na zápas ako celok, mali sme väčšie šance ako Dortmund.“

Tréner BVB Edin Terzič verí, že Borussia v odvete, ktorá sa uskutoční 13. marca, využije výhodu domáceho prostredia.

„Ak zvládneme domáci zápas, prejdeme ďalej. To je nateraz náš cieľ,“ skonštatoval 41-ročný kouč dortmundského tímu.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Atletico Madrid predviedlo žalostný výkon, na bránku Interu nevystrelilo ani raz