Košice prichýlili ukrajinský tím, v hre budú aj premožitelia Slovana

Košická futbalová aréna.
Košická futbalová aréna. (Autor: facebook FC Košice/Šimon Pavlišin)
TASR|18. aug 2022 o 00:00

Početné zastúpenie má Cyprus aj Turecko.

BRATISLAVA. Grécky Olympiakos Pireus, ktorý vyradil v 3. predkole Európskej ligy slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava, zabojuje o skupinovú fázu tejto súťaže na pôde cyperského majstra FC Apollon Limassol.

Prvý zápas play off je na programe vo štvrtok 18. augusta o 19.00 SELČ.

Cyprus má v tejto fáze súťaže až tri tímy – okrem Apollonu sú to Omonia Nikózia, ktorá sa stretne s KAA Gent, a AEK Larnaka.

Tá zohrá súboj s ukrajinským Dnipro-1 v Košiciach. Ide o výsledok Memoranda o spolupráci, ktoré vo štvrtok podpísalo vedenie Košickej futbalovej arény (KFA) a.s. a ukrajinského klubu v dôsledku vojenskej situácie na území Ukrajiny.

Viacerých zástupcov v Európskej lige má aj Turecko.

Fenerbahce Istanbul hrá na Štadióne Franza Horra proti miestnej Austrii Viedeň. Prvé stretnutie na pôde súpera čaká aj Sivasspor, predstaví sa proti Malmö FF. V Škandinávii sa odohrá i duel medzi HJK Helsinki a dánskym Silkeborg IF.

Súper Slovana z 2. kvalifikačného kola Ligy majstrov Ferencváros Budapešť sa premiérovo stretne s írskym Shamrock Rovers.

Prvé vzájomné stretnutia čakajú aj na FC Zürich, ktorý privíta škótsky FC Hearts, a moldavský Šeriff Tiraspoľ, vlaňajší účastník skupinovej fázy Ligy majstrov sa predstaví na pôde Pjuniku Jerevan.

Desiatym zápasom je súboj medzi bulharským Ludogorcom Razgrad a litovským Žalgiris Vilnius, v ktorom pôsobí aj slovenský legionár Jakub Sylvestr.

Všetkých dvadsať klubov má istú účasť v skupinovej fáze európskej súťaže, keďže neúspešné tímy sa predstavia v skupinách Európskej konferenčnej ligy (EKL).

Odvety sú na programe vo štvrtok 25. augusta.

Play off EL 2022/2023 - prvé zápasy:

  • 18.30 Ferencváros Budapešť - Shamrock Rovers
  • 19.00 Apollon Limassol - Olympiakos Pireus
  • 19.00 Austria Viedeň - Fenerbahce Istanbul
  • 19.00 FC Zürich - FC Hearts
  • 19.00 Dnipro-1 - AEK Larnaka (hrá sa v Košiciach)
  • 19.00 HJK Helsinki - Silkeborg IF
  • 19.00 Malmö FF - Sivasspor
  • 19.00 Pjunik Jerevan - Šeriff Tiraspoľ
  • 19.45 Ludogorec Razgrad - Žalgiris Vilnius
  • 20.30 KAA Gent - Omonia Nikózia
Nachádzate sa tu: