TASR|6. aug 2023 o 22:45 (aktualizované 6. aug 2023 o 23:10)

Podbrezová vedie ligový pelotón o skóre pred Trenčínom.

Rozhodovali: Micheľ - Štrbo, Hrmo, 1510 divákov

Podbrezová: Ludha – M. K. Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik, Bajo (46. Špyrka), Paraj, Talakov (77. Ďatko) – Galčík (73. Blahút), Kuzma (86. Bakaľa), Masaryk (46. Kabongo)

Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue – Gomola (55. M. Rusnák), Adang (72. Sauer), Gidi (55. Myslovič), Javorček – Iľko (55. Kaprálik), Jambor, D. Ďuriš (72. Essomba)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

PODBREZOVÁ. Futbalisti Podbrezovej zvíťazili aj v 2. kole Niké ligy, keď si v nedeľu večer na svojom ihrisku poradili so Žilinou 2:0.

Udržali si tak vedúcu pozíciu v tabuľke vďaka lepšiemu skóre pred druhým takisto šesťbodovým Trenčínom, ktorý v sobotu zdolal Michalovce.

V prvom polčase nedokázali domáci pretaviť prevahu do vyloženej šance. Hostia pohrozili po štandardke dvoma prudkými strelami Jambora a Stojčevského.

Po zmene strán oživili hru striedajúci hráči "železiarov" a po strele bývalého hráča MŠK Galčíka sa triasla žrď i zásluhou Belka, ktorý spod brvna následne vyhrabal hlavičku Paraja po rohovom kope.

Galčíkov gól neplatil pre tesný ofsajd, ale napokon sa tento útočník tešil v 58. minúte po skrytej tečovanej strele z hranice šestnástky.

"Šošoni" mohli odpovedať priamym kopom Mysloviča, proti bola pravá žrď. A tak udreli Podbrezovčania v 70. minúte, keď sa v pokutovom území dobre zorientoval Kabongo a stanovil konečný výsledok na 2:0.

Hlasy po zápase:

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Využili sme, že Žilina má za sebou náročný program. Prvý polčas bol z našej strany kostrbatý, hoci sme tam mali nejaké príležitosti. Cez polčas sme si niečo povedali. Upravili sme zakladanie útoku a zlepšili presing.

Som rád, že som v druhom polčase videl mužstvo, ktoré si umne išlo za výhrou. Chcel by som hráčom pogratulovať za predvedenú hru a výsledok. Veril som, že tento zápas zvládneme.

Chcem, aby sme boli aj naďalej drzí, vášniví a sebavedomí. Ak toto bude mať, môžeme sa zlepšovať a uvidíme, čo dosiahneme."

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: "Nemôžem byť spokojný s výsledkom ani s výkonom. Hlavne v prvom polčase sme boli veľmi nepresní a potiahlo sa to s nami aj v druhom polčase. Nejaké šance sme mali až v závere zápasu, dali sme gól, ale pre faul neplatil.

Čo bolo v poriadku, na to je tam VAR. Súper bol presnejší a ďaleko viac nebezpečnejší. Zaslúžene vyhral. Zostavu a striedania viac-menej beriem na seba, mal som niektoré veci ohľadom nasadenia hráčov lepšie prečítať."